Strona główna Bez kategorii Wspomnienie patrona – uroczystości w Świdnicy

Wspomnienie patrona – uroczystości w Świdnicy

19

Prezydent Świdnicy, Przewodnicząca Rady Miejskiej i Biskup Świdnicki zapraszają wszystkich mieszkańców w środę, 22 października na uroczystości związane ze wspomnieniem św. Jana Pawła II, który jest patronem Świdnicy – informuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

patron11

W ramach święta patronalnego zaplanowano uroczystość nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej nr 315. Natomiast na godzinę 15.00 zaplanowano mszę świętą w katedrze w intencji wszystkich świdniczan o pomyślność i wzajemną zgodę. Tuż po mszy spod pomnika św. Jana Pawła II wyruszy tradycyjna procesja różańcowa ulicami miasta, która z figurą Matki Boskiej Fatimskiej przejdzie w kierunku parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Zarzeczu.

Przypomnijmy, że to nie jedyne przedsięwzięcia, które są związane z patronem Świdnicy. Rokrocznie w maju są organizowane Dni Papieskie – cykl imprez upamiętniających pontyfikat św. Jana Pawła II.

***

Papież Polak – św. Jan Paweł II jest patronem Świdnicy od 2012 r. 22 października przypada rocznica formalnej inauguracji pontyfikatu – stąd wspomnienie jego osoby.

Poprzedni artykułDni Gór rozpoczęte
Następny artykuł1 listopada w Świdnicy – będą zmiany w organizacji ruchu