Strona główna 112 Z powodów religijnych zabił żonę i siebie?

Z powodów religijnych zabił żonę i siebie?

11

Jest już niemal pewne, że najpierw podciął gardło żonie, a potem sobie. Jaka tragedia popchnęła małżeństwo ze Świdnicy do drastycznego samobójstwa? Na to pytanie wciąż nie ma odpowiedzi. Prokuratura nie wyklucza, że konieczne będzie sporządzenie portretu psychologicznego.

zwłoki 08 09 2014_PARK_CENTRALNY

Wersję o samobójstwie rozszerzonym uprawdopodobniła dzisiejsza sekcja zwłok małżonków, których ciała wczoraj nad ranem znaleziono w Parku Centralnym w Świdnicy. 64 – letnia kobieta zmarła z powodu zatoru powietrznego serca, spowodowanego przez cztery rany cięte szyi. Identyczny jest powód zgonu jej 65-letniego męża. Mężczyzna miał jedną, 14-centymetrową ranę szyi. – Układ ran i same okoliczności (na miejscu znaleziono nóż, nie zginęły dokumenty ani telefon) wskazują na to, że mężczyzna mógł najpierw zabić żonę, a potem siebie – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin, zaznaczając jednak, że wersja zabójstwa nie została całkowicie wykluczona. Na ciałach nie ma śladów innych obrażeń, biegły nie stwierdził także widocznych oznak nieuleczalnych chorób. – Zostały pobrane wycinki do badań histopatologicznych i krew na obecność środków odurzających – dodaje prokurator.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury nie wynika, by którekolwiek z małżonków cierpiało na ciężką chorobę lub leczyło się psychiatrycznie. – Byli zadbani, dobrze sytuowani, nic nam nie wiadomo o problemach finansowych – mówi Rusin. Uwagę prokuratorów zwróciły egzemplarze Pisma św. w domu zmarłych. – Pozaznaczane były liczne cytaty. Oboje najprawdopodobniej byli bardzo religijni, choć nic nam nie wiadomo, by należeli do jakiegokolwiek Kościoła. Niewykluczone, że zgłębiali religię na własną rękę – mówi prokurator. W dniu śmierci małżonkowie zadzwonili do synów, mieszkających poza powiatem świdnickim. – W rozmowie padły słowa „o przelaniu krwi”,  związane z jednym z biblijnych fragmentów. Na pewno ten watek również zbadamy. W tej chwili nie można mówić o żadnym motywie. Prawdopodobnie konieczne będzie sporządzenie portretu psychologicznego – dodaje Marek Rusin.

asz/tepe

Poprzedni artykułWarsztaty życia i przyjaźni. To już 15 lat!
Następny artykułDarbor lepszy w starciu beniaminków