Strona główna Temat dnia Święto plonów w Krzyżowej

Święto plonów w Krzyżowej [FOTO]

3

Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ zespołu Bayer Full – to atrakcje tegorocznego Święta Plonów Gminy Świdnica. Krzyżową w dniu święta wszystkich rolników odwiedziło kilka tysięcy osób.

Dożynki_2014_23

Starostami tegorocznych dożynek byli Helena Kukla, prowadząca w Boleścinie wspólnie z mężem gospodarstwo rolne oraz Józef Wrona, prezes RSP „Jedność” w Boleścinie. Na dożynkach nie zabrakło również parlamentarzystów i samorządowców.

Gminne Święto Plonów rozpoczęła uroczysta msza św. polowa na schodach pałacu w Krzyżowej, której przewodniczył biskup Ignacy Dec. Następnie korowodem dożynkowym delegacje sołectw przeszły na plac, gdzie odbyła się dalsza część dożynek.

Dożynki_2014_31

Jako pierwszy na scenie wystąpił Zespół Ludowo Estradowy „Mokrzeszów”, który wspólnie z Zespołem Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” zaprezentował Misterium Chleba. Jedną z niespodzianek był występ Zespołu Tanecznego „Rapsodia” z partnerskiej gminy Żukowo, który to zespół w 2012 roku dostał się do finału programu POLSAT „Got to dance” – Tylko Taniec.

Dożynki_2014_40

Gwiazdą dożynek był zespół BAYER FULL – jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej.

Poprzedni artykułBudowanie historii od remisu [FOTO]
Następny artykułPolska załoga na 5!