Strona główna Temat dnia Polska załoga na 5!

Polska załoga na 5!

2

Niesamowitych emocji dostarczyła nam polska załoga w zawodach o Puchar Gordona Bennetta. Świdniczanin, Krzysztof Zapart oraz Mateusz Rękas z Tarnowa pokonali balonem 1136,82km tym samym zajmując 5. miejsce. Po blisko 51 godzinach lotu, o 2:40 z niedzieli na poniedziałek zakończyli lot we Włoszech.

GB

 

29 sierpnia Krzysztof Zapart i Mateusz Rękas wystartowali z francuskiego Vichy. Jeszcze wczoraj Polacy byli na prowadzeniu z ponad 40-kilometrową przewagą. „Strategia całego lotu była bardzo chytra. A mianowicie mogliśmy polecieć na Sycylię, ale tam ograć 4 największych mistrzów byłoby bardzo trudne wygrać z doświadczeń Wilhelma i sprzętem francuzów (lekkimi balonami). Ale wiedząc, że nie zwracają na nas uwagi postanowiliśmy polecieć do Bułgarii przez Albanię, już na wybrzeżu Albańskimi mielibyśmy taką przewagę, że Mistrzowie FRA i GER dolatując do krańców Sycyli mieliby mniejszą odległość od nas. Będąc nad Korsyką, dowiedzieliśmy sie od Wilhelm Eimers, że powstaną w poniedziałek nas ranem komórki burzowe i że nas szczególnie ostrzega. To był dla nas sygnał, że poznał naszą strategię i że albo musimy przyspieszyć albo lądować na Korsyce. Przyspieszenie pomogło uciec przed burzami przed Italią, ale nie zdążyliśmy już przeskoczyć Adriatyku. Pamiętając historię Mistrza Abruzzo, pozostało nam jedno – lądować! Dziękujemy Wilhelm Wynik niezły ale niesmak pozostał” – tak komentuje wynik na facebooku Krzysztof Zapart.

10534537_755940891139723_7448777361364013501_n

Polska załoga tuż po wylądowaniu w miejscowości Foggia we Włoszech

Tegoroczne Mistrzostwa o Puchar Gordona Bennetta odbyły sie po raz 58. Krzysztof i Mateusz, jako jedyni piloci balonów gazowych w Polsce postanowili zawalczyć o tytuł mistrza. Tym razem uplasowali się na 5. pozycji tuż za dwiema drużynami z Francji oraz Niemiec.

Poprzedni artykułŚwięto plonów w Krzyżowej [FOTO]
Następny artykułZniszczyli i okradli przepompownię