Strona główna Sport Piłka nożna Budowanie historii od remisu

Budowanie historii od remisu [FOTO]

12

Nie lada wydarzenie miało dziś miejsce na głównej płycie boiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nasze piłkarki reprezentujące MKS Polonia-Stal Świdnica zadebiutowały w rozgrywkach III ligi dolnośląskiej kobiet. To niezwykle ważna data dla całej Świdnicy, gdyż jak do tej pory w naszym mieście kobiecej drużyny piłkarskiej po prostu nie było. Dziewczyny spisały się świetnie, do pełni szczęścia brakło jednej bramki, na którą jednak ewidentnie zasługiwały.

 a (10)

Kilka z zawodniczek Polonii-Stali znajdujących się w kadrze zespołu trenuje już od 2012 roku, ale prawdziwy „bum” obserwujemy w ostatnich kilku miesiącach. Na treningi zaczyna przychodzić coraz więcej dziewcząt palących się do gry i to nas niezmiernie cieszy. Wspólnie z zarządem klubu postanowiliśmy wystartować w rozgrywkach mierząc się na tle starszych kadrowo i bardziej doświadczonych zespołów – mówi Damian Błaszczyk, trener drużyny dziewcząt MKS-u Polonia-Stal Świdnica.

Kilka tygodni temu dziewczęta zostały zgłoszone do rozgrywek, a dziś rozegrały swój pierwszy oficjalny mecz ligowy rywalizując z Polboto Grom Udanin. Świdniczanki dopingowane przez liczną grupę około 200 kibiców, od pierwszych minut narzuciły swój rytm, zepchnęły momentami rywalki do głębokiej defensywy, ale strzelić bramki się niestety nie udało i skończyło się rezultatem 0:0. Zadania obu drużynom nie ułatwiał mocno padający deszcz, ale dziewczyny pokazały charakter. Z pewnością ten inauguracyjny mecz rozgrywany na głównej płycie świdnickiego OSiR-u zapadnie im w pamięci, ale czas wracać do treningów i szykować się na kolejne wyzwania. Nam z kolei pozostaje trzymać kciuki za nasze dziewczęta i wspierać ich dopingiem podczas najbliższych pojedynków. Kolejne spotkanie u siebie Polonia-Stal Świdnica rozegra w niedzielę, 14 września o 14.00, podejmując bardzo wymagający Orlik Jelenia Góra.

Polonia-Stal Świdnica – Polboto Grom Udanin 0:0

Skład Polonii-Stali: Anna Kanecka, Dominika Sorota, Aleksandra Zych, Anna Brokos, Karolina Skalska, Paulina Krakowska, Dominika Sochacka, Julia Furmankiewicz, Natalia Nalewajko, Aleksandra Bizoń (65′ Sylwia Simlat), Karolina Morawska (60′ Sandra Kozak)

Więcej informacji o drużynie dziewcząt MKS-u Polonia-Stal Świdnica, a także o wielkich zmianach w świdnickim środowisku piłkarskim znajdziesz w najbliższym wydaniu Magazynu Swidnica24.pl

/FOTO: Łukasz Kufner/

 

Poprzedni artykułNapisz o Świdnicy i wygraj
Następny artykułŚwięto plonów w Krzyżowej [FOTO]