Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Przybywa placów zabaw

Przybywa placów zabaw

5

Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy budowie placów zabaw w sołectwach: Boleścin, Lutomia Dolna oraz wiat rekreacyjnych w miejscowościach Lutomia Górna oraz Jagodnik. Gotowe są już place zabaw w Pankowie i Bystrzycy Dolnej.

Nowy plac zabaw w Boleścinie

A wszystko to dzięki środkom pozyskanym z LGD „Szlakiem Granitu” w ramach naboru na „małe projekty” oraz w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi”. Za sprawą dotacji z programu LEADER powstały 4 nowe place zabaw, wyposażone w urządzenia odpowiednie do różnego wieku dzieci. Sukcesywnie pojawiają się  także strefy bezpieczeństwa. Na dzieci czeka zatem wiele atrakcji – zestaw zabawowy „twierdza”, huśtawki, sprężynowce i karuzele. Na nowych obiektach najmłodsi mieszkańcy gminy w bezpieczny sposób będą mogli spędzać swój wolny czas. Dodatkowo w dwóch sołectwach: Jagodnik i Lutomia Górna trwają prace przy budowie wiat rekreacyjnych. Obiekty o ponad 120 m. powierzchni użytkowej będą służyły spotkaniom mieszkańców.

Inwestycje kosztować będą ponad 340 tys. złotych, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”, ze środków Stowarzyszenia LGD Szlakiem Granitu wyniesie ponad 164,2 tys. zł.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułBudżet obywatelski: Trwa głosowanie
Następny artykułŚwidniczanie nagrodzeni w Czechach