Strona główna Bez kategorii Budżet obywatelski: Trwa głosowanie

Budżet obywatelski: Trwa głosowanie

9

Od piątku świdniczanie mogą w wyznaczonych lokalach oddać głos na projekty zgłoszone w ramach II edycji budżetu obywatelskiego. Na razie zainteresowanie tradycyjnym głosowaniem jest nieduże. Liderzy pozostali na swoich miejscach. Można głosować w sumie na 86 projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego w Świdnicy. Do rozdysponowania jest 3,6 mln zł, w tym 2,5 mln na projekty ogólnomiejskie. Głosowanie w sobotę do 14.00, a w niedzielę w godz. 9.00-18.00.

głosowanie budżet

Kolor niebieski- głosy oddane online, kolor czerwony – głosy oddane w lokalach

W zadaniach ogólnomiejskich największe poparcie nadal ma przebudowa basenu odkrytego przy ulicy Sląskiej, na drugim miejscu jest przystań nad zalewem Witoszówka, na trzecim budowa schroniska dla zwierząt. Szczegółowe dane można znaleźć pod adresem www.glosuj.swidnica.pl.

 Gdzie  znaleźć listę inwestycji, na które można głosować?

Można ją znaleźć na stronie www.mojbudzet.swidnica.pl. Lista ta będzie również wywieszona w lokalach, w których zorganizowane zostanie głosowanie.

 Gdzie i kiedy można głosować?

Głosowanie nad projektami w ramach akcji „Moja Świdnica – mój budżet” zaplanowano w dniach 26-28 września 2014 r. w lokalach wyborczych w siedmiu okręgach, na które umownie zostało podzielone miasto. Mieszkańcy okręgu I – Centrum zagłosują w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ulicy Franciszkańskiej 18, mieszkańcy okręgu II – Śródmieście – obwód A –zagłosują
w Gimnazjum nr 3, przy ulicy Saperów 27a, obwód B – Gimnazjum nr 2, przy ul. Ofiar Oświęcimskich 30), mieszkańcy okręgu III – Osiedle Młodych – obwód A zagłosują w Gimnazjum nr 1 przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 21, obwód B – Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. K. Marcinkowskiego 4-6), mieszkańcy okręgu IV – Osiedle Zawiszów zagłosują w Szkole Podstawowej nr 1, przy ulicy Galla Anonima 1, mieszkańcy okręgu V – Osiedle Zarzecze zagłosują w Gimnazjum nr 4, przy ulicy Jodłowej 21, mieszkańcy okręgu VI – Dzielnica Południowa – obwód A zagłosują w Sekcji Terenowej nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Westerplatte 47, obwód B – w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kraszowickiej 55, mieszkańcy okręgu VII – Dzielnica Zachodnia zagłosują w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ulicy Armii Krajowej 47.

 Głosować będzie można przez trzy dni:

  • w piątek, 26 września od godz. 15:00 do godz. 20:00,
  • w sobotę, 27 września od godz. 9:00 do godz. 14:00,
  • w niedzielę, 28 września od godz. 9:00 do godz. 18:00,

 Kto może głosować?

Uprawnione do głosowania będą osoby zameldowane w Świdnicy na pobyt stały lub czasowy, które w dniu głosowania ukończyły 16. rok życia.

 Jak będzie przebiegać głosowanie?

Uprawnieni do głosowania mieszkańcy po zgłoszeniu się do lokalu i weryfikacji ich tożsamości, otrzymają karty do głosowania Można wybrać na liście ogólnomiejskiej jedno, dwa lub trzy zadania oraz na liście dzielnicowej również jedno, dwa lub trzy zadania. Wybór czterech lub więcej inwestycji oznacza, że głos będzie nieważny. Również, gdy nie zostanie wybrana żadna z inwestycji, to głos na tę kartę będzie nieważny. Przy każdej z wybranych inwestycji należy postawić znak „X” w przewidzianej dla tego celu kratce.

 Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: www.mojbudzet.swidnica.pl

Poprzedni artykułSłowa w wielu odsłonach
Następny artykułPrzybywa placów zabaw