Strona główna Bez kategorii Ósme Gaudeamus seniorów

Ósme Gaudeamus seniorów

0

Mają nareszcie czas na realizację swoich pasji, naukę języków teatr, śpiew. Świdniccy seniorzy już po raz ósmy zainaugurowali nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

UTW

Gaudeamus wyśpiewało dzisiaj w teatrze miejskim ponad 200 osób. Studentów witali Krystyna Lasek, prezes i współzałożycielka UTW wraz z  Marianem Wilczyńskim, wiceprezesem, dziękując przy okazji miastu, starostwu i sponsorom za wsparcie aktywności seniorów. Do studenckiej braci dołączyło ponad 30  osób. Nowi studenci odebrali dzisiaj legitymacje, a wykład inauguracyjny „100 lat w aktywności” wygłosiła Jolanta Szwalbe.

Świdniccy seniorzy przez dwa semestry po 15 tygodni będą uczyli się języków angielskiego, niemieckiego i czeskiego, będą mieli treningi pamięci, warsztaty komputerowe i psychologiczne. Po przerwie wraca Koło Fotograficzne, pojawia się także nowy lektorat – z języka włoskiego. W ramach UTW prężnie działa koło śpiewacze i taneczne, grupa teatralna i nordic walking. W ofercie są także joga i pilates. Świdniczanie wybiorą się także na wycieczki po bliższej i dalszej okolicy. W 2015 roku Uniwesrytetu Trzeciego Wieku będą świętowały jubileusz  40-lecia. Świdnicki UTW chce z tej okazji, wspólnie z zaprzyjaźnionymi uniwersytetami – zorganizować konferencje, poświęconą zdrowemu starzeniu się.

Świdnicki UTW idzie z duchem czasu. Wszelkie informacje o zajęciach i możliwości dołączenia do studenckiej braci można znaleźć na stronie www.utw.swidnica.pl

/red./

Poprzedni artykułWiele twarzy Kiljana [VIDEO]
Następny artykułNadciąga Sudecka Ofensywa