Strona główna Kultura Nadciąga Sudecka Ofensywa

Nadciąga Sudecka Ofensywa

0

Rock i country będą częścią I odsłony Sudeckiej Ofensywy – wydarzenia współorganizowanego przez ośrodki kultury z Ząbkowic, Świdnicy i Dzierżoniowa. Koncerty startują w październiku.

J3P foto 01Na zdjęciu członkowie zespołu Johnny Trzy Palce

Celem Sudeckiej Ofensywy jest promocja najlepszych niezależnych wykonawców z naszego regionu. Organizatorzy chcą pokazać, że interesująca muzyka powstaje nie tylko w wielkich miastach, ale także tuż koło nas. Podczas pierwszych koncertów Sudeckiej Ofensywy usłyszymy zespoły Johnny Trzy Palce, Noidobra oraz Vamos Brothers. Ten sam zestaw zagra 10 października w Ząbkowicach, 11 października w Świdnicy i 12 października w Dzierżoniowie.

Johnny Trzy Palce

Pochodzący ze Świdnicy laureaci przeglądu Truskawka 2012. Swobodnie poruszają się w takich gatunkach jak country, blues i rock. Jak sami piszą o sobie „Johnny Trzy Palce to redneckowski klimat, energetyczna muzyka i historie przesycone czarnym humorem. To mieszanina country i rocka, sowicie zakrapiana i doprawiona bezkompromisowymi polskimi tekstami. To muzyka niepokorna – czasami wulgarna, ale też zabawna – obok której nie można przejść obojętnie.”

Noidobra

Dzierżoniowsko-Bielawski skład istniejący od 2006 roku. W lipcu 2011 Noidobra nagrało 19 utworów z czego 11 kawałków znalazło się na debiutanckiej płycie pt. „Demonstracje”. Materiał zawarty na niej jest zróżnicowany, jednak posiada wspólny, rockowy mianownik.

Vamos Brothers

Pochodzący z Niemczy zespół, złożony z muzyków nieistniejącej już formacji Music 4est. W tym roku wystąpili m.in. w Ząbkowicach podczas Weekendu z Franktensteinem na jednej scenie z Oddziałem Zamkniętym i Rayem Wilsonem.

Bilety na każdy z koncertów w cenie 10 zł będzie można kupić bezpośrednio przed występami. Więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń (adres, godzina itp) można znaleźć na stronach miejskich ośrodków kultury:
Ząbkowice – http://www.e-zok.pl
Świdnica – http://www.sok.com.pl
Dzierżoniów – http://www.dok.pl

Kolejne edycje Sudeckiej Ofensywy w listopadzie i grudniu.

Poprzedni artykułÓsme Gaudeamus seniorów
Następny artykułZa wszelką cenę bronił wódki