Strona główna Sport Siatkówka MKS w środku stawki

MKS w środku stawki [FOTO]

0

Za nami kolejna edycja siatkarskiego Memoriału im. Tadeusza Ząbka. W zawodach rozgrywanych w dwóch świdnickich halach wzięło udział w sumie 8 zespołów (2 drużyny złożone z młodziczek oraz 6 z kadetek) podzielonych na dwie grupy. MKS Świdnica reprezentowany był przez dwie ekipy: kadetek i młodziczek.

 IMG_8140

Pierwszy z naszych zespołów prowadzony przez Wojciecha Ząbka zajął piąte miejsce, zaś kadetki Magdaleny Sadowskiej skończyły rywalizację tuż za podium. Zwyciężyły siatkarki UKS-u Kluczbork. Drugą lokatę wywalczyły zawodniczki MKS-u MOS Wrocław, a na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki górnośląskiego UKS-u Krzanowice.

Mój zespół wypadł całkiem dobrze, zważywszy na to, że moim zawodniczkom przyszło rywalizować często z zespołami starszymi, które przewyższały nas siłą fizyczną. Zaczęliśmy od zwycięstwa bez straty seta z Jaworem. Potem wygraliśmy równie pewnie z drugim zespołem z Nysy. W ostatnim spotkaniu fazy zasadniczej uznaliśmy wyższość zespołu z Krzanowic przegrywając 1:2. W półfinałach mój zespół pokonał rywalki z pierwszego zespołu z Nysy 2:0, ale niestety przegrał 1:2 z MOS-em Wrocław oraz 0:2 z Kluczborkiem. W efekcie musieliśmy zadowolić się czwartym miejscem. Kadetki uplasowały się tuż za młodziczkami MKS-u – podsumował trener świdnickiego zespołu młodziczek Wojciech Ząbek.

Największym młodym talentem turnieju wybrano młodziczkę Agatę Nowak, a najlepszą rozgrywającą okazała się Michalina Grzelka z drużyny kadetek. Tradycyjnie najlepszym drużynom i zawodniczkom wręczono pamiątkowe medale i puchary.

/M.Rodziewicz, FOTO: Adam Krawczyk/

Poprzedni artykułDrużyna Worsy nie boi się długów
Następny artykułRosjanie w Świdnicy. Jak było? [WIDEO]