Strona główna Wydarzenia Żarów Bulodromy jak grzyby po deszczu

Bulodromy jak grzyby po deszczu

2

Tego lata w powiecie świdnickim powstał już trzeci bulodrom, czyli boisko do coraz popularniejszej gry w bule. Po świdnickich Gimnazjum nr 4 i I LO, boiska dorobił się Żarów.

bulodrom Żarów (2)

To pomysł seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wśród których nie brakuje miłośników tej gry. Pierwszy pokazowy mecz, który rozegrany został w sobotę, 6 września na nowym bulodromie wygrali właśnie słuchacze żarowskiej uczelni. – Długo nie wiedzieliśmy, jakie są zasady tej gry. Podczas sportowego turnieju, który rozegrany został we Wrocławiu szczęśliwie pokonaliśmy drużyny z innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Dziś cieszymy się, że Żarowianie podzielają naszą pasję. Tym bardziej, że nie jest to trudna gra, a przynosi wiele radości i pozytywnych emocji – mówiła Krystyna Markiewicz, prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 Podczas uroczystego otwarcia bulodromu na nowym boisku spotkali się reprezentanci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Urzędu Miejskiego i żarowskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej, by po mistrzowsku pokazać, jak się „leci” w kule. Pokazową grą w bule zafascynowani byli również pozostali mieszkańcy, którzy głośno kibicowali swoim faworytom.

 Nowe boisko wspólnie otworzyli burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pudlik, Krystyna Markiewicz, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Karolina Karpińska z Młodzieżowej Rady Miejskiej.

/UM Żarów, opr. red./

Poprzedni artykułŚmierć w Parku Centralnym [AKTUALIZACJA]
Następny artykułNakręć jednominutówkę, zgarnij nagrodę