Strona główna Kultura Nakręć jednominutówkę, zgarnij nagrodę

Nakręć jednominutówkę, zgarnij nagrodę

0

W najbliższą środę, 10 września, rozpocznie się pięciodniowa uczta filmowa. Świdnica już po raz siódmy będzie gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Przez kilka festiwalowych dni będzie można zobaczyć najciekawsze dokumenty z ostatnich lat, w tym – filmy młodych twórców z Polski i pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej (Czech, Słowacji i Węgier). Dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować sił za kamerą i przedstawić swoje wrażenia z „Okiem Młodych”, organizatorzy festiwalu i portal Swidnica24.pl przygotowali konkurs na najlepszą jednominutową relację z Festiwalu. Wystarczy telefon z możliwością filmowania i bystre oko.

 Nakręć jednominutową relację!

Od środy do soboty będzie można nagrywać najciekawsze momenty tegorocznej edycji „Okiem Młodych” – od gali otwarcia, poprzez pokazy filmowe, spotkania z twórcami, dyskusje, po wieczory w Klubie Festiwalowym Galeria 44. Następnie – zebrany materiał zmontować tak, aby zmieścił się w jednej minucie. Najciekawszą pracę nagrodzimy zestawem książek, ufundowanym przez Daniela Pateraka (menadżer sklepu Empik w Świdnicy).

 Jednominutowe relacje należy dostarczyć najpóźniej do godz. 13:00 w sobotę, 13 września do Centrum Festiwalowego w Galerii 44 lub przesłać je na adres [email protected] (obowiązuje ten sam termin nadesłania). Jury konkursowe, złożone z przedstawicieli redakcji Swidnicy24 i „Okiem Młodych”, wybierze najlepszą pracę. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas gali zamknięcia festiwalu w niedzielę, 14 września, o godzinie 11:00 (Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury).

Na VII „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury (www.sok.com.pl) i Wrocławska Fundacja Filmowa (www.wrocff.com.pl). Partnerem konkursu na jednominutową relację jest portal Swidnica24.pl (www.swidnica24.pl).

 Więcej szczegółów na stronie festiwalu: www.okiemmlodych.pl.

Poprzedni artykułBulodromy jak grzyby po deszczu
Następny artykułRusza kolejna edycja święta młodych piłkarzy