Strona główna Bez kategorii Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły [FOTO]

3

Ponad 200 uczniów świdnickich szkół podstawowych na zaproszenie Galerii Świdnickiej uczestniczyło w specjalnie przygotowanych prelekcjach i pokazach.  „Bezpieczny powrót do szkoły” objął m.in. spotkanie z funkcjonariuszami policji i straży pożarnej, konkursy i quizy tematyczne oraz trening systemu samoobrony Krav Maga. W prezencie od Galerii Świdnickiej uczestnicy akcji otrzymali również kilkaset tematycznych upominków.

Bezpieczna droga do szkoły_05

Akcja rozpoczęła się o  godz. 9:00 spotkaniem prowadzonym przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Następne świdnicka straż pożarna wprowadziła młodych ludzi w zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy. Nie zabrakło zadań praktycznych, związanych z  kształtowaniem nawyków prawidłowego poruszania się po drogach. Trening samoobrony, który poprowadził wykwalifikowany trener ze Szkoły Krav Magi „Be safe” był okazją do nauki rozpoznawania zagrożeń oraz skutecznego reagowania w sytuacjach niebezpiecznych. Całe wydarzenie potrwało do godziny 14:00.

– Chcemy aktywnie wspierać młodzież w kształtowaniu dobrych nawyków, tym bardziej gdy możemy połączyć edukację z zabawą. Cieszę się, iż do akcji przyłączyli się funkcjonariusze policji i straży pożarnej oraz trener Krav Magi. Z myślą o codziennym bezpieczeństwie dzieci, ufundowaliśmy dla nich kilkaset odblaskowych upominków – mówi Beata Moskal-Słaniewska, manager ds. marketingu Galerii Świdnickiej.

Poprzedni artykułWolny bieg, a spalanie tłuszczu
Następny artykułŚwidniccy policjanci mają oko!