Strona główna Kultura Autor niezwykłych opowieści o winach w Świdnicy

Autor niezwykłych opowieści o winach w Świdnicy

1

 Michał Bardel, autor Zbrodnia i wina.Sensacyjny przewodnik po winach, będzie gościł w Świdnicy. Na spotkanie 19 września o godzinie 18.00 zaprasza świdnicka księgarnia Matras.

 zbrodnia-i-wina-sensacyjny-przewodnik-po-winach-swiata-b-iext26343230

Wino i zbrodnia tworzą fascynujący duet. Co musi zawierać wino, dla którego ludzie są skłonni zabijać, kraść, szantażować i truć? Znikające beczki wina w Toskanii, langwedoccy winiarze-terroryści, kielichy z zatrutym winem w zuryskiej katedrze to nie jedyne zagadki do rozwiązania. Jednak żeby nie było zbyt mrocznie, owe tajemnice zostały okraszone zabawnymi anegdotami i podparte rzeczową wiedzą znawcy win. Ile można zapłacić za wino? Czy cena kilkadziesiąt tysięcy złotych za butelkę jest do zaakceptowania? Okazuje się, że dla niektórych „krystalicznie czyste aromaty leśnych owoców penetrujące do głębi zwoje mózgowe” są warte każdych pieniędzy.

Książka zawiera wiele przydatnych i konkretnych informacji dot. win, np. rodzaje odmian i etykiet, a wszystko to podane zrozumiałym dla laika językiem. Czytelnik dowie się m.in. jakie wina dają najwięcej przyjemności i nie zabijają ceną;  jakie wino podać na aperitif, jakie do posiłku, a jakie do medytacji; jakie skarby znajdziemy w supermarkecie i jakich pereł szukać w sklepie winiarskim oraz czym kierować się przy wyborze wina na prezent.

Poprzedni artykułInwestycyjny boom w Gimnazjum nr 4
Następny artykułRazem czy osobno? Wspólnota Samorządowa przed wyborami