Strona główna Bez kategorii Inwestycyjny boom w Gimnazjum nr 4

Inwestycyjny boom w Gimnazjum nr 4

0

Dwa tory do gry w boule, boisko lekkoatletyczne, a teraz przed Gimnazjum nr 4 kolejne szanse. W zbliżającym się głosowaniu nad budżetem obywatelskim mieszkańcy Zarzecza będą mogli oddać swój głos na jedno z dwóch zadań, jakie Gimnazjum nr 4 zgłosiło do tegorocznej edycji budżetu.  

Gimnazjum4_4

W ubiegłym roku przy Gimnazjum nr 4 oddano do użytku dwa tory do gry w boule zrealizowane z budżetu obywatelskiego. Tomasz Całka dyrektor szkoły zapewnia, że inwestycja była strzałem w dziesiątkę. – Bulodrom wśród społeczności uczniowskiej cieszy się duża popularnością. Także mieszkańcy od czasu do czasu przychodzą porzucać kulami – mówi Całka. Jednak sam bulodrom to nie ostatnia inwestycja jaka została przeprowadzona na terenie szkoły. Na początku sierpnia na starym boisku szkolnym ruszyła budowa kompleksu lekkoatletycznego, na który Gimnazjum nr 4 otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Przy gimnazjum powstanie obiekt lekkoatletyczny składający się z bieżni lekkoatletycznej 4-torowej z 6-torowym odcinkiem bieżni do sprintu, skoczni w dal wraz z zagospodarowaniem płyty wewnątrz bieżni na boisko  boisko wielofunkcyjne. Inwestycja będzie kosztowała około miliona złotych. 300 tysięcy stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego, pozostała kwota pochodzi w budżetu miasta. Obiekt ma być gotowy w listopadzie. Boisko lekkoatletyczne będzie dostępne dla wszystkich świdniczan.

W obecnym budżecie obywatelskim szkoła zgłosiła dwa projekty. Pierwszy, znajdujący się na liście ogólnomiejskiej dotyczy zagospodarowania terenu wraz z przebudową strefy wejściowej, remontem części chodnika i ogrodzeń oraz budową miejsc parkingowych przed Gimnazjum nr 4 przy ulicy Jodłowej. Drugi, z którym szkoła pokłada największe nadzieje, to budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego.

Głosowanie internetowe zaplanowano na 24-26 września, natomiast lokale wyborcze będą czynne: w piątek, 26 września od godz. 15:00 do godz. 20:00, w sobotę, 27 września od godz. 9:00 do godz. 14:00 i w niedzielę, 28 września od godz. 9:00 do godz. 18:00. Pełna lista zadań inwestycyjnych, które zostały zgłoszone do tegorocznego  budżetu obywatelskiego dostępna jest na stronie www.mojbudzet.swidnica.pl.

Poprzedni artykułSukces świdnickich lekkoatletów
Następny artykułAutor niezwykłych opowieści o winach w Świdnicy