Strona główna Magazyn Turystyka Znanenieznane.pl: Parki miniatur

Znanenieznane.pl: Parki miniatur

0

Małe okna, niewielkie drzwi, miniaturowe schody, niewysokie pomniki i lilipucie zwierzęta – to atrakcje, jakie czekają na was w Parkach Miniatur na terenie całego kraju. Wśród mikro budowli zobaczycie atrakcje z całego świata, np.: Wieżą Eiffla, Bramę Brandenburską, koło Muru Chińskiego czy posągi Moai. Mini obiektów w ogromnych parkach nie brakuje. Wśród propozycji znajdą się miejsca zarówno dla tych ze wschodu, jak i z zachodu, dla mieszkańców z północy i turystów odwiedzających południe.

parki miniatur

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach koło Karpacza

Będąc w Kowarach poznacie najciekawsze zabytki Dolnego Śląska, wśród których są m.in.: norweski kościół Wang, kościół św. Katarzyny ze Sztokholmu w Jeleniej Górze, domy tyrolskie w Mysłakowicach, Zamek Książ i Pałac Łomnica. Jeden model budowany jest przez około sześć tygodni a pracuje nad nim cały zespół modelarzy. Miniatury wykonane są w skali 1:25. Wyjątkiem jest Śnieżka, zbudowana w skali 1:50. Łącznie kolekcja liczy ponad 30 miniatur.

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Niechorze kojarzy się z piaskiem i latarnią, która mierzy 45 m. Nie jest to jednak jedyna latarnia w miejscowości, ponieważ u jej stóp znajduje się Park Miniatur Latarni Morskich, w którym oglądać można kopie wszystkich nadmorskich latarni. Łącznie na terenie parku zajrzeć można w okna 29 latarni, wykonanych w skali 1:10. Obiekty zrobione zostały przez Pana Mariana Piaseckiego, twórcę mini zamków Dolnego Śląska, które podziwiać można w Kowarach.

parki miniatur 1

Skansen miniatur w Pobiedziskach pod Poznaniem

Pałac w Rogalinie, gnieźnieńska katedra, wiatraki w Moraczewie czy kościół w Inowrocławiu to tylko niektóre miniatury, jakie można podziwiać w skansenie miniatur w Pobiedziskach. Wśród miniatur zobaczyć można makiety obiektów historycznych i fragmenty zabudowy miast wielkopolskich.

Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie koło Wadowic

„Świat Marzeń” w Inwałdzie poświęcony został najsławniejszym perełkom architektonicznym z całego świata. W parku możecie sfotografować się „przed” Białym Domem, obejrzeć niewielkie piramidy i jeszcze mniejsze sfinksy, podziwiać Akropol, Colosseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński i Wieżę Eifflla. Polskę reprezentują: latarnia morska, Giewont i Wawel.

Miniaturowe świątynie – Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach koło Soliny – Bieszczady

W Centrum Kultury Ekumenicznej znajduje się ponad 100 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych i drewnianych kościołów.

Park Miniatur w Lipinach

Miniaturowa polska wieś, tak w skrócie można opisać Park Miniatur w Lipinach. W mini skansenie zobaczycie drewniane chatki, karczmę, niewielką synagogę i kościół, do którego można nawet wejść. Dzieci zmieszczą się na stojąco, dorośli i trochę bardziej wyrośnięci muszą wejść na kolanach. To jeszcze nie wszystkie atrakcje parku. W niewielkich budowlach znajdują się jeszcze mniejsze postaci związane z miejscowością, i tak w budowlach odnaleźć można figurkę księdza, organisty czy sołtysa.

Park Miniatur i Atrakcji w Częstochowie

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra znajduje się w Częstochowie, na terenie dawnego kamieniołomu. w parku podziwiać można 17 najpiękniejszych Świątyń Świata, które zbudowane zostały w skali 1:25 lub 1:10. Wśród obiektów znalazły się m.in.: Ostra Brama w Wilnie, Lourdes, Świątynia Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Altotting, czy La Salette.
Przestrzeń Parku wypełnia się figurami świętych związanych z prezentowanymi obiektami, jak np. Mojżesz, Jan Chrzciciel czy Matka Boża Fatimska z dziećmi.

Poleca portal znanenieznane.pl

Poprzedni artykułMiasto dopłaci do prywatnych żłobków?
Następny artykułEmpik poleca: Polska 20 pomysłów na weekend [KONKURS]