Strona główna 112 Wpadli kradnąc czekolady

Wpadli kradnąc czekolady

13

Kradli czekolady w markecie na terenie Świdnicy. Zostali zatrzymani przez ochronę i przekazani policjantom. Jak się okazało, na swoim koncie  mają także inne przestępstwa, za które może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

policja

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności w sprawie kradzieży czekolad w jednym z marketów na terenie Świdnicy, przesłuchali dwóch mieszkańców Świdnicy w wieku 18 i 19 lat. W okresie od 3 do 6 sierpnia dokonali oni kradzieży czekolad na kwotę około 1300 złotych.

Ale to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścili się zatrzymani. W lipcu  19-latek, wspólnie z innymi osobami, kopiąc po całym ciele i bijąc pięściami po głowie doprowadził, do stanu bezbronności 25-letniego mieszkańca Świdnicy, a następnie skradł 1000 złotych, dowód osobisty i złotą obrączkę. Pobity mężczyzna został przewieziony do szpitala Latawiec w Świdnicy z uwagi na silny ból ucha.

Na początku sierpnia obaj zatrzymani ponownie dokonali rozboju. Tym razem ich ofiarą został 63 – letni mieszkaniec Świdnicy. Przytrzymując mężczyznę za szyję dokonali kradzieży dwóch telefonów komórkowych i pieniędzy w kwocie 150 złotych. Straty, jakie poniósł poszkodowany wyniosły 1 200 złotych.
19-latek zatrzymany przez policjantów jest znany świdnickim policjantom. Po przesłuchaniu został doprowadzony do sądu, który wobec niego zastosował areszt tymczasowy na  3 miesiące. Za czyny, których się dopuścił może mu grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności
Natomiast wobec drugiego ze sprawców zastosowano dozór policyjny. Trzy razy w tygodniu musi meldować się w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułCo zabiło tysiące małży z zalewu Witoszówka?
Następny artykułPodpalił człowieka z premedytacją