Strona główna Bez kategorii Uwaga! Zmiany na ul. Bystrzyckiej

Uwaga! Zmiany na ul. Bystrzyckiej

3

Modernizacja ulicy Bystrzyckiej w Świdnicy wchodzi w kolejną fazę. Od poniedziałku, 4 sierpnia, zostaną wprowadzone zmiany w ruchu. Inaczej pojadą również autobusy MPK.

ul. Bystrzycka 11

Sprawdź, co się zmieni:

 Bystrzycka objazd

Mapka przygotowana przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego

Ruch jednokierunkowy na ul.Bystrzyckiej będzie obowiązywał na odcinku od ul. Kątnej do ul.Kraszowickiej ( na rysunku kolor czerwony  wraz z zaznaczonym kierunkiem).

Wobec powyższego pojazdy wyjeżdżające z miasta (lub chcące dojechać do ul.Kątnej, ul.Przedwiośnie czy ul.Wąskiej) będą musiały korzystać z objazdu ul. Kraszowicką (na rysunku kolor zielony z zaznaczonym kierunkiem).

Natomiast pojazdy wjeżdżające do miasta od strony Burkatowa (lub wyjeżdżające z ul.Kątnej, Przedwiośnie i Wąskiej w kierunku ul.Westerplatte) będą wjeżdżały na dotychczasowych zasadach.

***

Urząd Miejski w Świdnicy informuje, że w związku z remontem ul. Bystrzyckiej (odcinek od ul. Kraszowickiej do ul. Kątnej) prowadzonym przez powiat świdnicki, wprowadza się następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

 

od dnia 05.08.2014 r.

linia:

kierunek:

Przystanki wyłączone
z obsługi:

Przystanki zastępcze:

60

Lutomia Górna

/

Stachowice

Bystrzycka / Przedwiośnie

Bystrzycka-Diora

Bystrzycka-Jakubów

Bystrzycka-Wiadukt

ul. Kraszowicka

(przy dawnej stacji

PKP)

UWAGA! Kursy w kierunku pl. Św. Małgorzaty nie ulegną zmianie.

MAPKA

Remont na 3,3 km odcinku trwa od początku czerwca. Nawierzchnia ulicy Bystrzyckiej była w fatalnym stanie. Wraz z jej wymianą zaplanowano szereg dodatkowych prac, m.in. poszerzenie zjazdów do ulicy Westerplatte, remont przejazdu kolejowego, nowy zjazd na planowane osiedle domów jednorodzinnych, budowę zatoki parkingowej. Chodnik po jednej stronie jezdni zostanie podzielony na 2 części: 1,5 m dla pieszych i 2 metry dla rowerzystów. Każdy pas będzie wyłożony kostką w innym kolorze. Dodatkowo miasto na własny koszt (za 200 tysięcy złotych) wymieni oświetlenie. Gruntowna modernizacja obejmie odcinek od ulicy Westerplatte do zjazdu na Bystrzycę Dolną.

Zadanie wykona Świdnickie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów – za 3,3 miliona. Połowę środków udało się pozyskać z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – 1,67 miliona złotych. 1,18 miliona złotych dołoży miasto Świdnica, 150 tysięcy gmina Świdnica. Pozostałe środki zabezpieczy powiat. Prace mają się zakończyć we wrześniu tego roku.