Strona główna Bez kategorii Święto plonów z Bayer Full

Święto plonów z Bayer Full

0

Misternie wykonane wieńce dożynkowe, kolorowe stragany, smaczne potrawy, gry i zabawy rodzinne, liczne konkursy z cennymi nagrodami oraz występ zespołu Bayer Full – to atrakcje tegorocznego Święta Plonów Gminy Świdnica. Organizatorzy: Wójt Gminy Świdnica, Sołectwo Boleścin, GOKSiR zapraszają mieszkańców gminy i wszystkich gości do Krzyżowej, 31 sierpnia 2014 r. o g. 12.00.

dożynki 10

Starostami tegorocznych dożynek będą Helena Kukla (prowadząca w Boleścinie wspólnie z mężem gospodarstwo rolne o pow. 28 ha) oraz Józef Wrona (prezes RSP „Jedność” w Boleścinie).

Gminne Święto Plonów rozpocznie uroczysta msza św. polowa na schodach pałacu w Krzyżowej, której przewodniczyć będzie biskup Ignacy Dec. Następnie korowodem dożynkowym delegacje sołectw przejdą na plac, gdzie odbędzie się dalsza część dożynek. – Mam nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie 33 sołectwa zaprezentują swoje przepiękne bochny chleba i wieńce dożynkowe. Będą one dowodem podziękowania i uznania dla wszystkich pracujących w rolnictwie i na rzecz rolnictwa. – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

plakat_dozynki

Podczas trwania dożynek zostaną rozstrzygnięte konkursy: na najładniejszy wieniec dożynkowy, stragan dożynkowy, wieniec publiczności jak również rozegrane zostaną ostatnie konkurencje w ramach turnieju sołectw.

Równie atrakcyjnie zapowiada się część artystyczna dożynek. Jako pierwszy na scenie wystąpi Zespół Ludowo Estradowy „Mokrzeszów”, który wspólnie z Zespołem Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” zaprezentuje Misterium Chleba.

Jedną z niespodzianek będzie występ Zespołu Tanecznego „Rapsodia” z partnerskiej gminy Żukowo, który to zespół w 2012 roku dostał się do finału programu POLSAT „Got to dance” – Tylko Taniec. W tym roku „Rapsodia” z Żukowa obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia. Zespół BAYER FULL – jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej będzie tegoroczną gwiazdą dożynek. Istnieje od roku 1984. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa ma w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy.

UWAGA!
31 sierpnia 2014 r. w Krzyżowej obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu drogowego związana z Gminnym Świętem Plonów Gminy Świdnica.

Na odcinku drogi gminnej do Krzyżowej (Alei Czereśniowej) tj. od drogi wojewódzkiej nr 382 do skrzyżowania w miejscowości Krzyżowa – zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Wyjazd z Krzyżowej do Świdnicy odbywać się będzie przez miejscowość Grodziszcze, lub z Krzyżowej do Makowic. Wzdłuż drogi powiatowej w Krzyżowej tj. od skrzyżowania z Aleją Czereśniowa w kierunku Fundacji Krzyżowa obowiązywać będzie zakaz parkowania.

dożynki krzyżowa ruch

Parking dla pojazdów osobowych P3 zlokalizowany będzie na powierzchni 5ha, przy Alei Czereśniowej, tj. ok. 300 metrów od głównego miejsca niedzielnych uroczystości dożynkowych. Kolejny parking P2 mieścić się będzie w Krzyżowej, przy drodze powiatowej w kierunku Wieruszowa, po lewej stronie. Parking techniczny PT przeznaczony jest wyłącznie dla przedstawicieli sołectw odpowiedzialnych za przygotowanie wieńców dożynkowych oraz straganów.

 

Poprzedni artykułŚwidnicki streetball już w niedzielę
Następny artykułTryumf fryzjera z Wałbrzycha