Strona główna Wydarzenia Świdnica Sportowe centrum oficjalnie otwarte

Sportowe centrum oficjalnie otwarte [FOTO]

6

Fantastyczna wiadomość dla zarówno młodych, jak i nieco starszych mieszkańców Świdnicy. W minioną sobotę, 30 sierpnia w obecności prezydentów Świdnicy Wojciecha Murdzka oraz Ireneusza Pałaca, posłanki Teresy Świło, a także świdnickich radnych oddano do użytku sportowe centrum mieszczące się przy ulicy Ułańskiej.

centrum_rozrywki (1)

W ramach projektu wykonano dwa nowe boiska sportowe do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, strefę rekreacyjną dla seniora z elementami małej architektury oraz siłownię pod chmurką i parking samochodowy wraz z platformą rekreacyjną na skarpie. Projekt, którego nazwa brzmi: „Budowa infrastruktury przestrzeni publicznej na  rewitalizowanym terenie powojskowym ul. Ułańskiej w Świdnicy”, opiewa na ponad 3,5 mln zł. z czego 2,99 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Oprócz boisk i strefy rekreacyjnej na tym terenie wykonane zostały także specjalne balustrady i bariery ochronne, nowe chodniki, teren zielony oraz oświetlenie uliczne. Nie zapomniano także o osobach niepełnosprawnych, dla których między strefą seniora a parkingiem wybudowano specjalną pochylnię ułatwiającą korzystanie z tego terenu. Od soboty mieszkańcy mogą już korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w ramach tej inwestycji.

Zamiast przecinania tradycyjnej wstęgi oficjele przeprowadzili konkurs rzutów karnych, na przybyłych gości czekał festyn z atrakcjami, a pierwsze, pokazowe mecze rozegrały drużyny orlików i dziewcząt MKS-u Polonia-Stal Świdnica. – Niektórzy kojarzą to miejsce jeszcze z sowieckimi żołnierzami, cieszę się, że od dziś sportowe centrum na tym terenie będzie służyło mieszkańcom – mówił podczas otwarcia obiektu przy ulicy Ułańskiej prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

Poprzedni artykułPrzejazd bez zabezpieczeń
Następny artykułSanta Porta poświęcone [FOTO]