Strona główna Sport Piłka nożna Silesian Cup wystartował!

Silesian Cup wystartował! [FOTO]

0

Dziewiąta edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup uroczyście rozpoczęta. W tym roku w Świdnicy wystąpi rekordowa liczba 65 zespołów podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Rozpoczęcie imprezy nastąpiło dziś około 10.00, chwilę później rozległy się pierwsze gwizdki arbitrów.

 CSC_3646

Sportowym emocjom będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje: pokazy mistrzów świata w „zośkę”, speców od piłkarskich i koszykarskich trików, uczestników programu „Mam Talent”… To i tak tylko mały ułamek tego wszystkiego co dla uczestników Silesian Cup 2014 przygotował główny organizator turnieju – Gryf Świdnica. Turniej od 5 do 10 sierpnia będzie odbywał się na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej. Zawody w trzech kategoriach wiekowych (U10, U12 i U14) będą rozgrywane od środy do soboty. W sumie w ciągu czterech dni meczowych odbędzie się blisko 300 spotkań, które toczone będą na siedmiu boiskach.

Jesteśmy dumni, że udało nam się stworzyć w Świdnicy jeden z największych turniejów piłkarskich w Polsce. Impreza ma swoją markę, a dowodem na to jest obecność wielu markowych zespołów – mówi Dariusz Jaworski, prezes Gryfa Świdnica. – Rozwój naszego turnieju to nie tylko coraz większa liczba uczestników, ale też jeszcze więcej atrakcji dla młodych piłkarzy. W tym roku po raz pierwszy ceremonia zakończenia turnieju będzie połączona ze specjalnym pokazem artystycznym i wielką niespodzianką. Atrakcje szykujemy też na ceremonię otwarcia turnieju – dodaje prezes Jaworski. – Z radością i dumą zapraszam do przeżywania sportowych emocji podczas kolejnej edycji Turnieju Silesian Cup 2014. Będziemy zaszczyceni goszcząc w Świdnicy tak liczną grupę piłkarzy i sympatyków piłki nożnej. Wierzę, iż doskonała organizacja imprezy zagwarantuje wszystkim świetną zabawę oraz niezapomniane wzruszenia. Do zobaczenia na świdnickich boiskach! – mówił jeszcze przed rozpoczęciem turnieju prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

CSC_3589
W tym roku zawody będą miały wyjątkowo mocną obsadę. Obok gospodarzy, piłkarzy Gryfa Świdnica zaprezentują się między innymi kadry województwa lubuskiego, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, GKS Bełchatów, Stomil Olsztyn, Górnik Jaworzno, MKS Oława, GOSSM Koszalin, Football Academy Leszno, Polonia/Stal Świdnica… Turniej dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Świdnica, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Świdnickiego oraz rzeszy sponsorów. Dzięki temu żaden piłkarz nie wyjedzie ze Świdnicy z pustymi rękami. Najbardziej atrakcyjne puchary i nagrody czekają oczywiście na najlepszych czterodniowej rywalizacji… Zwycięzców 9. edycji letniego Silesian Cup poznamy już w sobotę 9 sierpnia!

Program Silesian Cup 2014 (część sportowa)

Środa 6.08
9.30-10.15 – Ceremonia otwarcia
10.30-17.30 Rozgrywki grupowe

Czwartek 7.08
9.00-16.20 – Rozgrywki grupowe/faza pucharowa

Piątek 8.08
9.00-16.50 – Rozgrywki grupowe/faza pucharowa
18.00 – Mecz towarzyski Organizatorzy – Trenerzy/Kierownicy

Sobota 9.08
9.00-14.00 – Półfinały i finały. Finał U10 – 12.30, finał U12 – 13.10, finał U14 – 14.00
16.30-19.00 – Ceremonia wręczenia nagród i zakończenia

Poprzedni artykułFałszywy alarm w hipermarkecie
Następny artykułKolejna modernizacja