Strona główna Wydarzenia Strzegom Kolejna modernizacja

Kolejna modernizacja

0

Ruszył etap II zadania „Przebudowy dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą prowadzących do terenów powojskowych – ul. Armii Krajowej i Wesołej w Strzegomiu”.

Strzegom ulica

W ramach zadania wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa w ulicy Wesołej od skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów do skrzyżowania z ul. Leśną.  W ul. Armii Krajowej zostaną wybudowane dodatkowe studzienki i przykanaliki deszczowe. Na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej i Wesołej powstanie rondo „średnie” jednopasmowe z możliwością przejazdu „TIR-ów”. W ciągu ul. Armii Krajowej z ul. Św. Jadwigi powstanie skrzyżowanie typu „T”.

 Ulice zmienią się nie do poznania. Wydzielone zostaną nowe miejsca postojowe oraz zjazdy z kostki kamiennej, będzie nowa asfaltowa jezdnia, chodniki z kostki betonowej, poprawi się widoczność w porze nocnej dzięki oświetleniu typu LED, co ograniczy zużycie energii. Remont pozwoli także na obniżenie poziomu hałasu. Przebudowa skrzyżowań zwiększy bezpieczeństwo ruchu. – Kanalizacja deszczowa wpłynie na sprawniejsze odwodnienie pasa drogowego obu ulic, usunięte drzewa zostaną zastąpione nowymi nasadzeniami lip niskopiennych – skomentowała Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej , Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Inwestycja będzie kosztowała 3 639 604,18 zł, a 85% tej kwoty stanowi dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Zakończenie planowane jest na połowę listopada.

/UM w Strzegomiu/

 

Poprzedni artykułSilesian Cup wystartował! [FOTO]
Następny artykułZostań wolontariuszem VII „Okiem Młodych”