Strona główna Sport Inne Sara Tonder mistrzynią makroregionu

Sara Tonder mistrzynią makroregionu

1

Pod dyktando młodziczek MKS-u Karolina Jaworzyna Śląska zakończył się wyścig w Roztoczniku o mistrzostwo makroregionu dolnośląskiego i lubuskiego w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

 kolarstwo2

Cztery zawodniczki naszego klubu kontrolowały cały wyścig od startu do mety. Pod koniec pierwszej z trzech rund o długości 7 km do akcji zaczepnej ruszyła młodsza z sióstr PastuszekKamila, która dzielnie uciekała peletonowi na pagórkowatej trasie i została doścignięta na trzy kilometry przed metą. Ostatni kilometr był popisem Sary Tonder, która w pięknym stylu brawurowo zaatakowała po zakręcie na zjeździe i zdecydowanie wygrała wyścig. Paulina Pastuszek była szósta, a tuż za nią na siódmym miejscu finiszowała Kamila. Martyna Wojas była ostatecznie piętnasta. Wszystkie dziewczęta zdobyły punkty w rywalizacji Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.

Młodzicy mieli niestety dużego pecha. Bartosz Smereczniak z powodu defektu tylnej przerzutki nie ukończył wyścigu, a Jakub Lisiecki (kuzyn mistrza świata Pawła Fajdka, którego ojciec był zawodnikiem jaworzyńskiej sekcji kolarskiej w latach osiemdziesiątych) urwał linkę od przedniej przerzutki i cały wyścig jechał z małej tarczy, tracąc szansę na dobry wynik w końcowej rozgrywce. Jakub Bieliński rozkręcił się dopiero w drugiej części dystansu i zajął dwunaste, punktowane miejsce w rywalizacji ogólnopolskiej.

Poprzedni artykułFormacja zatrzymała Polonię-Stal Świdnica
Następny artykułWybory samorządowe 16 listopada