Strona główna Bez kategorii Pieniądze na remonty popowodziowe

Pieniądze na remonty popowodziowe

0

Powiat Świdnicki  po raz drugi w tym roku dostał dofinansowanie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na remont zniszczonej przez powódź drogi. Odnowiona zostanie droga między z Golą Świdnicką a Kraskowem. 

droga

Zdjęcie ilustracyjne

Nabór na druga transzę  usuwania skutków powodzi został ogłoszony w  połowie lipca 2014 r. – Byliśmy przygotowani na taki krótki czas składania wniosków. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy informacji o przyznaniu promesy – mówi Sabina Cebula z zarządu powiatu. Ostatecznie powiat otrzymał 550 tysięcy złotych

Środki te wraz z  dofinansowaniem  Gminy Marcinowice zostaną  przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej nr 2898D na odcinku Gola Świdnicka – Krasków. Remont polegać będzie na wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni drogowej, wymianie nawierzchni, naprawie przydrożnych rowów i przepustów. Ponadto na obiekcie mostowym przewidywane są prace związane z remontem konstrukcji kamiennej ścianki czołowej oraz demontaż i ponowny montaż bariery mostowej. Droga zostanie poszerzona do 5,5 metra.

– W lutym odebraliśmy promesę na 2 mln zł. Środki zostały skierowane na remont dróg w  miejscowości Zebrzydów (gmina Marcinowice) i  w Olszanach (gmina Strzegom). Odbiór wyremontowanych odcinków zaplanowano na 21 sierpnia 2014 r. w Olszanach, natomiast 25 sierpnia 2014 r. w Zebrzydowie – dodaje Sabina Cebula.

 

 

Poprzedni artykułWygraj tablet z Matrasem [KONKURS]
Następny artykułPark Kasprowicza w przebudowie