Ruszyła modernizacja pierwszego świdnickiego parku. Zielone założenie między ulicami Pionierów Ziemi Świdnickiej a Traugutta będzie miało m.in. nowe alejki i oświetlenie.
W tej chwili trwa zrywanie starej, zniszczone nawierzchni alejek i placów, a także układana jest sieć oświetleniowa. Park będzie przyjazny dla osób niepełnosprawnych – wykonana zostanie pochylnia dla niepełnosprawnych. Pojawią się nowe estetyczne ławki parkowe, kosze na śmieci czy pas dla rowerów oraz stojaki na rowery. Efektowne nasadzenia zaplanowano w obrębie trzech placów, a park zyska nowe oświetlenie. Rewitalizację parku im. Kasprowicza zrealizuje świebodzicka firma „Stańczyk”, która wyłoniona została w drodze przetargu. Na zadanie miasto przeznaczy ponad 1,1 mln zł.
Według planu prace mają się zakończyć 31 października 2014 roku.







![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-238x178.jpg)
![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



