Strona główna Polityka Oficjalna kandydatka na prezydenta

Oficjalna kandydatka na prezydenta

31

Beata Moskal-Słaniewska jest pierwszą oficjalną kandydatką na prezydenta Świdnicy. Obecna radna otrzymała rekomendację rady wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Beata Słaniewska

– Cieszy mnie ta rekomendacja, mogę w tej chwili rozpocząć przygotowania do kampanii wyborczej – mówi kandydatka. – Oficjalnie kampanię rozpocznę w drugiej połowie września, mam nadzieję, że w obecności Leszka Millera, który obiecał uczestniczyć w inauguracji. W tej chwili pracuję nad uszczegółowieniem programu wyborczego. Chcę, żeby w sposób jak najlepszy był odzwierciedleniem tego, co ważne dla mieszkańców i miasta.

– To świetna kandydatka, poparliśmy ją jednogłośnie – dodaje Radosław Mołoń, Przewodniczący Rady Dolnośląskiej SLD. – W samorządzie potrzeba takich ludzi – obdarzonych empatią, nawiązujących dobre relacje z ludźmi, a jednocześnie konkretnych, z jasną wizją celów, które zgodne są z potrzebami ludzi. Cieszy mnie także to, że kobieta ma szansę skutecznie powalczyć o prezydenturę. Niewiele jest wciąż kobiet w polityce, w samorządzie, a one często wnoszą do tego świata pragmatyzm i zdrowy rozsądek. Wspieramy Beatę bardzo mocno i wierzymy w jej sukces.

Obok SLD swoich kandydatów mają już PiS i PO. Robert Garstecki i Alicja Synowska czekają jeszcze na ostateczne zatwierdzenie przez wojewódzkie i ogólnopolskie struktury swoich partii. Wciąż nie wiadomo, czy Wojciech Murdzek ze Wspólnoty Samorządowej będzie się ubiegał o reelekcję. Data wyborów samorządowych zostanie wyznaczona najpóźniej 20 sierpnia. Prawdopodobny termin to 16 listopada.

/asz/

Poprzedni artykułCo grają w kinie?
Następny artykułInwentaryzacja azbestu