Strona główna Sport Inne Kolarski Memoriał Pawła Sosika

Kolarski Memoriał Pawła Sosika

1

Wszystkich sympatyków kolarstwa zapraszamy na jubileuszowy XV Memoriał Pawła Sosika, który stanowić będzie piąty etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Wyścig odbędzie się w niedzielę, 17 sierpnia, od godz. 10:00 w Świebodzicach.

 SGP_3

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i teraz, na linii startu – usytuowanej przy Wodnym Centrum Rekreacji – staną najlepsi młodzi kolarze w kategorii junior i kolarki, które w tym roku wystąpią w kategorii open. Po starcie wyścigu głównego, zaplanowanego na godz. 10:00, odbędzie się start wyścigu dla dzieci w kategoriach: dzieci przedszkolne oraz dzieci klas I-III. Zapisy do wyścigu dzieci prowadzone będą w dniu zawodów w miasteczku wyścigu. W celu zgłoszenia dziecka do wyścigu wymagany jest kask ochronny dla młodego kolarza oraz pisemna zgoda prawnego opiekuna, którą należy złożyć podczas zgłaszania dziecka do zawodów.

trasa

XV Memoriał Pawła Sosika jest współfinansowany ze środków Gminy Świebodzice w ramach zadania publicznego – wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, a także przez pozyskanych sponsorów. Organizatorem wyścigu jest Ludowy Kolarski Klub Sportowy „Górnik” Wałbrzych i pasjonaci kolarstwa – Władysław i Marcin Góra. W związku z organizacją Memoriału zajdzie konieczność zmiany trasy kursowania autobusów komunikacji miejskiej. W tym czasie niemożliwy będzie wjazd na ul. Jeleniogórską (poza skrzyżowanie z ul. Łączną i Ofiar Oświęcimskich), 3-Maja, Dąbrówki, Piasta, więc autobusy nie będą kursować przez przystanki przy Intermarche, przy hali OSiR oraz Piasta III (przy skrzyżowaniu z ul. 3-Maja) i Piasta II (ul. Piasta). Trasa autobusów ulegnie skróceniu i będzie przebiegać przez skrzyżowanie ul. Jeleniogórskiej z Łączną, ul. Łączną, ul. Mieszka I (przystanek Piasta I przy pawilonie Biedronki), dalej autobusy zawrócą na parkingu przy pawilonie „Czerwonej Torebki” i ul. Łączną wrócą na ul. Piłsudskiego.

Poprzedni artykułNarodziny Lotto w Polsce i Europie
Następny artykułZnanenieznane.pl: Naturalnie w Lipnie