Strona główna Konkursy Empik poleca: Jaume Cabré „Głosy Pamano”

Empik poleca: Jaume Cabré „Głosy Pamano” [KONKURS]

1
Piękna powieść o potędze zła i o cenie, jaką trzeba zapłacić za poszukiwanie prawdy. Historia zdradzonej miłości i uczuć zdolnych poruszyć słońce i gwiazdy. Opowieść o niewysłanych listach i pojedynku dwu niezwykłych kobiet… Głosy Pamano to rozpisana na wiele instrumentów symfonia, w której swoje partie mają także przemytnicy i partyzanci, wątpliwi święci i bezwzględni karierowicze, a nawet kot, który wie wszystko, ale rzadko się tą wiedzą dzieli.
glosy-pamano-b-iext25472981
Pewnego dnia Tina, cicha nauczycielka, udaje się do niewielkiej wioski, by zrobić zdjęcie szkoły przeznaczonej do rozbiórki. Za tablicą w jednej z klas znajduje pudełko, a w nim długi list, który, jak się okaże, nigdy nie dotarł do adresata. Tina zaczyna zgłębiać historię miasteczka, znajduje świadków wydarzeń sprzed lat, ujawnia historię o partyzantach, faszystach i anonimowych bohaterach, których życie zniknęło w mrokach niepamięci. Nie zdaje sobie sprawy, że zbudzi uśpione od lat namiętności, nienawiść i pragnienie zemsty…
Przetłumaczone na trzynaście języków „Głosy Pamano” sprzedano w ponadmilionowym nakładzie. Dzięki nim Jaume Cabré stał się pisarzem światowego formatu.
poleca salon Empik w Galerii Świdnickiej
UWAGA! KONKURS

Czytelnicy Swidnica24.pl mogą wygrać prezentowaną przez Empik książkę. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Skąd pochodzi autor „Głosów Pamano”? Nagroda trafi do pierwszej osoby, która udzieli prawidłowej odpowiedzi. Odpowiedzi należy przesyłać na adres [email protected] do 6 września 2014. W tytule wiadomości proszę wpisać hasło KSIĄŻKA, w treści odpowiedź oraz imię i nazwisko (wraz ze zgodą publikacji imienia i nazwiska na stronie Swidnica24.pl w ogłoszeniu wyniku konkursu). Fundatorem nagrody jest salon Empik w Galerii Świdnickiej.

Odpowiedź na zagadkę z ubiegłego tygodnia:

Premiera książki „Rok z Ewą Chodakowską” miała miejsce 2013-10-23. Nagroda trafia do Krzysztofa Wasika.

Poprzedni artykułZnanenieznane.pl: Miasto wody i pary
Następny artykułCzary Penelopy: Rakott kaposzta