Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Darmowy elementarz

Darmowy elementarz

4

Dobra informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych. Wszystkie  placówki oświatowe  w gminie Świdnica zdecydowały się na przyjęcie rządowej oferty darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Tym samym darmowym elementarzem zostanie objętych 210 uczniów.

elementarz

Do 22 sierpnia podręczniki powinny dotrzeć do szkół w całym kraju. – W gminie Świdnica ich dostawa planowana jest od 11 do 13 sierpnia  – mówi Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. Zgodnie z rządowymi założeniami projekt darmowego elementarza w pełni wyczerpuje potrzeby edukacyjne, z wyłączeniem zajęć nieobowiązkowych.

– Takie rozwiązanie to oszczędność. Pierwsze dni września dla wielu polskich rodzin oznaczają spory wydatek środków finansowych w ich domowym budżecie. W tym roku rodzice uczniów klas pierwszych zaoszczędzą kilkaset złotych. Jedynym wydatkiem może być zakup podręcznika do zajęć nieobowiązkowych, o ile będzie on wymagany przez prowadzącego. Wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia uczeń klasy I  otrzyma za darmo – dodaje wójt gminy Teresa Mazurek.

Na każdego pierwszoklasistę samorządy otrzymają łączną dotację w wysokości 75 zł (tj. 50 zł na zakup zeszytów ćwiczeń  i 25 zł na zakup podręcznika do  języka obcego nowożytnego).

Darmowy „Nasz Elementarz” dla uczniów klas pierwszych będzie składał się z 4 części. O szczegółowych zasadach jego dystrybucji informować będą dyrektorzy  gminnych szkół podstawowych podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułCzas na finały
Następny artykułOkiem Młodych: Powalcz o cenne nagrody!