Dobra informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych. Wszystkie placówki oświatowe w gminie Świdnica zdecydowały się na przyjęcie rządowej oferty darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Tym samym darmowym elementarzem zostanie objętych 210 uczniów.
Do 22 sierpnia podręczniki powinny dotrzeć do szkół w całym kraju. – W gminie Świdnica ich dostawa planowana jest od 11 do 13 sierpnia – mówi Maria Jaworska, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty. Zgodnie z rządowymi założeniami projekt darmowego elementarza w pełni wyczerpuje potrzeby edukacyjne, z wyłączeniem zajęć nieobowiązkowych.
– Takie rozwiązanie to oszczędność. Pierwsze dni września dla wielu polskich rodzin oznaczają spory wydatek środków finansowych w ich domowym budżecie. W tym roku rodzice uczniów klas pierwszych zaoszczędzą kilkaset złotych. Jedynym wydatkiem może być zakup podręcznika do zajęć nieobowiązkowych, o ile będzie on wymagany przez prowadzącego. Wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia uczeń klasy I otrzyma za darmo – dodaje wójt gminy Teresa Mazurek.
Na każdego pierwszoklasistę samorządy otrzymają łączną dotację w wysokości 75 zł (tj. 50 zł na zakup zeszytów ćwiczeń i 25 zł na zakup podręcznika do języka obcego nowożytnego).
Darmowy „Nasz Elementarz” dla uczniów klas pierwszych będzie składał się z 4 części. O szczegółowych zasadach jego dystrybucji informować będą dyrektorzy gminnych szkół podstawowych podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015.
/UG Świdnica/

![Gmina Świdnica. Uroczyście zakończono rok szkolny i pożegnano dyrektorów trzech podstawówek [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/KONIEC_ROKU_SZKOLNEGO_GMINA2026414-238x178.jpg)

![Prymusi i osobowości roku w szkołach gminy Świdnica z nagrodami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/PRYMUSI_OSOBOWOSCI_2026123-238x178.jpg)






