Strona główna Sport Piłka nożna Czas na finały

Czas na finały

0

W sobotę poznamy triumfatorów rozgrywanego w Świdnicy 9 Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup. W piątek, w trzecim dniu rywalizacji młodych piłkarzy wyłoniony został komplet półfinalistów.

CSC_3596

Piątek upłynął pod znakiem niezwykle zaciętej walki w fazie pucharowej oraz ogromu dodatkowych atrakcji. Turniejowe miasteczko, w jakie od środy zamieniły się obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji odwiedził Dawid Krzyżowski, mistrz Polski w trikach piłkarskich oraz szczudlarze z Teatru Żywego w Bielawie. Do akcji wkroczyli też strażacy – ogromnym powodzeniem cieszyła się kurtyna wodna i stworzony z piany dywan, w której dzieci z radością taplały się w przerwach między kolejnymi meczami. Na finał dnia był grill i tradycyjny mecz Organizatorów z Gośćmi. Tym razem 3:1 (0:1) wygrała ekipa organizatorów Silesian Cup. Bramki zdobyli: Rafał Tragarz (2) i Arkadiusz Felich dla gospodarzy oraz Rafał Wojciechowski dla Gości (Unia Boryszew). Grano 2×25 minut. Co ciekawe nie wykorzystano aż dwóch rzutów karnych (po jednym z każdej strony). W obu przypadkach świetnie zachowali się bramkarze: Waldemar Jóźwiak (Organizatorzy) i Kamil Strzelczyk (Goście/Znicz Kłobuck).

W sobotę odbędą się decydujące starcia. W kategorii U 10 walka o finał rozegra się między zespołami Gryfa I Świdnica i Akademii Sportu Milicz oraz Chojnika Jelenia Góra i Football Academy I Leszno. W kategorii U 12 w czołowej czwórce znalazły się ekipy Notecianki Pakość, MKP Wołów, GKS-u I Bełchatów i Górnika Jaworzno, natomiast w U 14: GOSSM I Koszalin, Zagłębia I Lubin, GOSSM III Koszalin i GKS-u II Bełchatów. Finały zaplanowano na 12.30 (U 10),  13.10 (U 12) i 14.00 (U 14).

Około godziny 15.30 w hali sztucznego lodowiska rozpocznie się ceremonia zakończenia turnieju i nagrodzenie zwycięzców. Ostatni akcent 9 Silesian Cup będzie obfitował w ciekawe wydarzenia artystyczne i niespodzianki! Turniej dofinansowany jest ze środków Gminy Miasto Świdnica, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Świdnickiego oraz rzeszy sponsorów. Szczegółowy program, wyniki, klasyfikację strzelców, galerie zdjęć oraz wiele innych przydatnych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju www.silesiancup.pl

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Związek idealny
Następny artykułDarmowy elementarz