Strona główna Bez kategorii Centrum rozrywki otwarte od soboty

Centrum rozrywki otwarte od soboty

5

Zakończyła się przebudowa terenu przy ulicy Ułańskiej. Odbiór obiektu przewidziany jest na piątek, natomiast w sobotę 30 sierpnia o godz. 10.00 zaplanowano otwarcie całego kompleksu. Po gruntownej rewitalizacji w miejsce zniszczonego placu powstało centrum rozrywki. Otwarciu towarzyszyć będzie festyn.

Centrum_rozrywki_ulica_Ułańska_Świdnica_14

W ramach projektu wykonano dwa nowe boiska sportowe do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę i siatkówkę, plac zabaw dla dzieci, strefę rekreacyjną dla seniora z elementami małej architektury oraz siłownię pod chmurką i parking samochodowy wraz z platformą rekreacyjną na skarpie. Projekt, którego nazwa brzmi: „Budowa infrastruktury przestrzeni publicznej na  rewitalizowanym terenie powojskowym ul. Ułańskiej w Świdnicy”, opiewa na ponad 3,5 mln zł. z czego 2,99 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Oprócz boisk i strefy rekreacyjnej na tym terenie wykonane zostały także specjalne balustrady i bariery ochronne, nowe chodniki, teren zielony oraz oświetlenie uliczne. Nie zapomniano także o osobach niepełnosprawnych, dla których między strefą seniora a parkingiem wybudowano specjalną pochylnię ułatwiającą korzystanie z tego terenu.

Od soboty mieszkańcy będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych w ramach tej inwestycji.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułŚKPR wciąż nie zachwyca
Następny artykułNowy rozkład, nowe połączenie