Strona główna Bez kategorii Wolontariusze poszukiwani

Wolontariusze poszukiwani

0

Centrum Wolontariatu działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy czeka na wszystkich chętnych, którzy chcą zostać wolontariuszami. W Centrum prowadzone są co dwa tygodnie specjalne szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy.

wolontariat

Zdjęcie ilustracyjne

Akcja skierowana jest do osób, którzy mają sporo wolnego czasu i chcieliby się nim podzielić z innymi, a przy okazji lubią aktywności związane ze sferą kulturalno-oświatową czy sportowo-rekreacyjną.

Jest to także propozycja dla tych, którzy są zainteresowani pracą z młodzieżą, osobami starszymi, dziećmi w tym również z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.  Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu można zdobyć nowe doświadczenie, nawiązać nowe, ciekawe znajomości, a przede wszystkich pomagać innym. – informuje Dorota Szyłobryt z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Oferta Centrum Wolontariatu jest więc skierowana do wszystkich tych, którzy chcą pracować z dziećmi i młodzieżą, brać udział w zajęciach terapeutycznych organizowanych dla osób niepełnosprawnych, wzbogacić swój warsztat pracy w zakresie nauki języków obcych, posiadają zdolności artystyczne, charakteryzują się cierpliwością, dużą wrażliwością i komunikatywnością. Centrum nawiązało współpracę ze Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Świdnickim Ośrodkiem Kultury, Miejskim Przedszkolem Integracyjnym nr 16 w Świdnicy oraz Fundacją Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”.

Dzięki nawiązanej współpracy istnieje możliwość skierowania osób chętnych do niesienia pomocy innym do wyżej wymienionych instytucji, gdzie będą mogły realizować swoje zainteresowania. – dodaje Dorota Szyłobryt z MOPS.

Szczegółowych informacji na temat  szkoleń można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy, ul. Wałbrzyska 15, I piętro, pokój 101 (pan Łukasz Sławniewicz – pracownik socjalny) lub w pokoju nr 102 (pani Sylwia Łopacka – psycholog).

/UM w Świdnicy/