Strona główna Bez kategorii Piękniejszy świat Beaty: Pocztówka z wakacji

Piękniejszy świat Beaty: Pocztówka z wakacji

0

Piasek bałtyckiej plaży składa się w dużej mierze z patyczków do lodów, papierosowych bibułek i odklejonych tipsów. Nie przeszkadza mu to jednak, aby skrzypiał uwodzicielsko pod stopami, gdy tylko odpowiednio mocno ubije go wiatr.

 Z1

Nadbałtyckie deptaki, ubrane w stoiska z tandetną odzieżą wątpliwego pochodzenia oraz w reklamową mizerię, z której trudno wyłonić to, co naprawdę istotne, codziennie rano wołają plażowiczów i kuracjuszy znaną melodią złożoną z odgłosów  podnoszonych aluminiowych rolet oraz stukotu rozstawianych barowych mebli. Gdzieś za plecami pracownik baru odpowietrza maszynę do parzenia kawy. Inny rozstawia stojaki z widokówkami. Pozdrawiają się trudnym do zrozumienia pohukiwaniem.  Z każdej strony atakuje nas aromat rozgrzewanego oleju.

 Ale Bałtyk to również słońce taplające się urokliwie codziennie o zachodzie; krzyk mew „stojących” wysoko w powietrzu w ustawieniu pod wiatr; zapach najodowanego powietrza; piękne, żywiczne sosnowe lasy; ryby pyszne aż tak… Przechadzamy się z Oliśką wystrojone w bursztyny. Zabierzemy je do domu wraz z kamieniami i wymoczonym drewnem, które wkrótce staną się magnesami na lodówkę.

 Papierowe widokówki w tym roku zostaną wyparte przez szmaciane – zrobione własnoręcznie ze skrawków materiałów, guzików i wspomnień. Takie widokówki dostaną od nas w tym roku dziadkowie.

Z5

Krok 1.
Przygotowujemy kawałki bawełnianych materiałów, flizelinę do naprasowywania, nici, guziki, kawałki gałązek i inne drobiazgi, które przywiozłyśmy znad morza.

Z6

 Krok 2.

Skrawki kolorowych tkanin usztywniamy flizeliną, wycinamy elementy i układamy na większym błękitnym kawałku mającym pełnić rolę tła.

Z7

 Krok 3.

Wszystkie elementy przyfastrygowujemy gęstym ściegiem, przyszywamy guziki i inne drobiazgi.

Kompozycję uzupełniamy nieskomplikowanym haftem o  mewy, fale i krótkie napisy.

Całość po pracy prasujemy i wykańczamy zewnętrzną krawędź.

Gotowe! Beata Norbert

Po piękne drobiazgi zapraszamy do sklepu Beaty Norbert:  www.zapachydoszafy.na.allegro.pl

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Letnia sałatka z bobu
Następny artykułWolontariusze poszukiwani