Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wakacje w Gminie Świdnica

Wakacje w Gminie Świdnica

0

W ubiegłym tygodniu dla około 5 milionów uczniów z niemal 34 tys. szkół w Polsce rozpoczęły się wakacje. Wyjazdy nad morze, nad jezioro, miasto dzieci, a także pobyt w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie – to oferta gminy Świdnica na tegoroczne lato 2014. Głównym organizatorem letniego wypoczynku jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Miasto dzieci 4

30 czerwca 2014 roku – 4 dzieci rolników w wieku do 16 roku życia, których co najmniej jedno z rodziców jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS wyjechało na wakacje zorganizowane przez Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej „SOLIDARNI” z/s w Jeleniej Górze. Spędzą oni 2 tygodnie nowym nad Jeziorem Drwęckim (woj. warmińsko-mazurskie). Na miejscu uczestnicy będą mogli skorzystać ze sprzętu do pływania oraz licznych atrakcji kulturalno-oświatowych.

Dzięki współpracy władz gminy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty we Wrocławiu ponad dwudziestka dzieci spędzi tegoroczne wakacje w Kołobrzegu i Rewalu.

Lipiec tego roku będzie wyjątkowy również dla dzieci ze świetlic środowiskowych, które spędzą wakacje w podczas imprezy „Miasto dzieci” w Świdnicy, gdzie pracując i bawiąc się będą zarabiać pieniądze, a następnie wydadzą je na własne potrzeby w Sklepie Marzeń. Miasto Dzieci po raz pierwszy zostanie zorganizowane w Świdnicy. Projekt zakłada, ze weźmie w nim udział 600 dzieci z miasta i gminy Świdnica, które nie mają możliwości wyjechania na wakacje. Projekt będzie dobrą lekcją ekonomii, współpracy w grupie i pokazaniem jak wygląda życie dorosłych. Zakłada on, że dzieci na zasadzie półkolonii zamieszkają w Mieście Dzieci. Tam trafią do agencji pracy, która wyśle je do pracy w różnych zawodach. Rotacyjnie, grupami, będą pracować przez 3 godziny dziennie, godzinę przeznaczą na posiłki, a dwie godziny – na zabawę. Dzieci zamieniając się w agentów pracy, bankowców, dziennikarzy, operatorów i montażystów filmowych, strażaków, sprzątaczy, pomocników w gospodarstwie rolnym, aktorów, a nawet górników czy hutników będą wspaniale się bawić, gdyż jak twierdza organizatorzy – nawet praca może być doskonałą okazją do zabawy – mówi Ewa Burdek, kierownik GOPS.

Dzieci ze świetlic środowiskowych będą uczestnikami „Miasta Dzieci” w dwóch turnusach:

I turnus – 15-18.07.2014 roku – 50 dzieci

II turnus – 21-24.07.2014 roku – 40 dzieci.

Wzorem lat ubiegłych 37 dzieci ze świetlic środowiskowych wyjedzie do Niesulic na obóz rekreacyjny połączony z profilaktyką zdrowotną. Organizatorem wypoczynku jest ZHP w Świdnicy. Oferta adresowana jest do dzieci w wieku od 7 do 18 roku życia. Uczestnicy spędzą 2 tygodnie, tj. w terminie od 1.-15.08.2014 roku pod namiotami nad jeziorem Niesłysz na Pojezierzu Lubuskim. Dla dzieci i młodzieży gospodarze przygotowali obóz pod hasłem „STREFA PRZYGODY”.

Poprzedni artykułPromenada: Otwarcie po wakacjach [FOTO/WIDEO]
Następny artykułŚwiatowej sławy organista zagra w Świdnicy