Strona główna Temat dnia Promenada: Otwarcie po wakacjach

Promenada: Otwarcie po wakacjach [FOTO/WIDEO]

14

W ostatnich dniach czerwca przeprowadzono odbiór końcowy związany z pracami budowlanymi, montażem ławek przy terenie rekreacyjnym. Wtedy też władze miasta postanowiły, że symboliczne otwarcie promenady odbędzie się po wakacjach. 

promenada9

Mimo że już dziś zbieramy pozytywne recenzje od mieszkańców, to na finalny efekt wieńczący zadanie będzie trzeba poczekać do września. Wtedy promenada będzie kompletna wraz z nasadzeniami, a ostateczny odbiór zakończony. Symboliczne otwarcie jest planowane, a o szczegółach będziemy informować – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Pracami objęty został teren promenady wraz z obecnym ciągiem pieszym o szerokości ok. 8 m, z jednoczesną likwidacją barier architektonicznych schodów i pochylni, chodnika po wschodniej stronie terenu (równolegle do głównego ciągu pieszego), rewitalizacją terenów zielonych, wymianą instalacji oraz oświetlenia.

Teren, z którego będą korzystać piesi został oddzielony „rzeką kwiatów” od skweru rekreacyjnego, który został obsadzony zielenią w miejscu dotychczasowego chodnika. Na tym terenie zamontowano ławki, gazony kwiatowe, które usytuowane zostały w zakątkach rekreacyjnych, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

Nowa promenada oprócz braku barier dla osób niepełnosprawnych zostanie wyposażona przy przejściach dla pieszych w płytki chodnikowe z „wypustkami”, które będą ostrzegały osoby niedowidzące i niewidome o zbliżaniu się do jezdni.

Przebudowane bedzie również oświetlenie uliczne wraz z nowymi latarniami, zainstalowane zostaną także energooszczędne oprawy LED-owe. Koszt inwestycji to ponad 627 tys. zł.

Poprzedni artykułZmiana trenera w jaworzyńskiej ekipie
Następny artykułWakacje w Gminie Świdnica