Strona główna Wydarzenia W podziękowaniu na Jasną Górę

W podziękowaniu na Jasną Górę

2

Co najmniej 1000 pielgrzymów spodziewają się organizatorzy modlitewnego marszu na Jasną Górę. Główny nurt wyruszy 31 lipca sprzed katedry świdnickiej. Pielgrzymka diecezji do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej przejdzie już po raz 11.

pielgrzymka 22

Tym razem głównym celem jest podziękowanie za kanonizację Jana Pawła II. – W kwietniową niedzielę Miłosierdzia Bożego przeżywaliśmy wielką radość, że nasz Rodak, błogosławiony Jan Paweł II, został włączony w poczet świętych. Dwa miesiące później zachwycaliśmy się rekolekcjami ewangelizacyjnymi całej diecezji z racji 10. rocznicy jej istnienia. Jesteśmy dumni, że diecezję świdnicką powołał do istnienia święty papież Jan Paweł II. (…) Obecnie przyszedł czas, aby to podwójne „dziękujemy” zwieńczyć trzecim „dziękuję” – tym razem na 11 Pieszej Pielgrzymce do Jasnogórskiej Królowej i Matki – napisał do wiernych biskup świdnicki Ignacy Dec.

31 lipca ze świdnickiej katedry startuje główny nurt pielgrzymki. Wyjście pielgrzymów na liczącą ok. 200 km trasę poprzedzi specjalne nabożeństwo, które o 10.00 odprawi ordynariusz diecezji świdnickiej. Marsz zakończy się 9  sierpnia na mszy św.  o godz. 9.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

Każdy, kto chciałby dołączyć do pielgrzymki, niezbędne informacje znajdzie na stronie www.pielgrzymka-swidnicka.pl .

Poprzedni artykułJezioro Bystrzyckie wraca do łask [FOTO]
Następny artykułBony dla bezrobotnych i pracodawców