Strona główna Temat dnia Jezioro Bystrzyckie wraca do łask

Jezioro Bystrzyckie wraca do łask [FOTO]

24

Rowery wodne, kajaki, statki to tylko niektóre atrakcje, z jakich mogą korzystać turyści przybywający nad Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim. Akwen przeżywa renesans.

Jezioro Bystrzyckie 20.07.2014 r._07

Rowery wodne, jedna z atrakcji

Na początku lipca, po 24 latach, przy Przystani Słonecznej zostało otwarte strzeżone kąpielisko. Właśnie ten ruch sprawił, że nad jezioro każdego weekendu ciągną tłumy. Po rejestracjach samochodów, zaparkowanych przy drodze prowadzącej nad jezioro, można wywnioskować, że najliczniejszą grupę stanowią mieszkańcy powiatu świdnickiego.

Jezioro Bystrzyckie 20.07.2014 r._18

Przystań Słoneczna

W Jeziorze Bystrzyckim można korzystać z plaży w każdy wakacyjny weekend, w godzinach od  10:00 do 18:00. Kąpielisko przy Przystani Słonecznej strzeżone jest przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wałbrzycha.

Jezioro Bystrzyckie 20.07.2014_00

Kolejnym magnesem jest restauracja „Podgrodzie”. Obiekt jest cały czas w budowie, ale czynna jest już część restauracyjna. Obok budynku znajduje się plaża z wydzielonym miejscem do kąpieli. Choć wyznaczony teren, w którym można się pluskać nie jest wielki, to amatorów kąpieli nie brakuje. Niektórym plażowiczom nie spodobał się zakaz grillowania i spożywania własnych napoi. Turyści, którzy chcą przedostać się na drugą stronę jeziora, muszą za przejście przez wiszący most zapłacić 2 złote.

 

 

 

Poprzedni artykułMatematyka dobra także na lato [FOTO]
Następny artykułW podziękowaniu na Jasną Górę