Strona główna Sport Jeździectwo W Morawie rywalizowali najzdolniejsi młodzicy jeźdźcy

W Morawie rywalizowali najzdolniejsi młodzicy jeźdźcy

0

W dniach 9-13 lipca na terenie Ośrodka Jeździeckiego Stragona została rozegrana XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w jeździectwie. Ośrodek gościł 120 wyłonionych w regionalnych eliminacjach zawodników aż trzech konkurencji jeździeckich: ujeżdżeniu, skokach i wkkw.  Zgodnie z regulaminem każda z konkurencji podzielona była na dwie kategorie: kuców i dużych koni.

 morawa1

To jak nieprzewidywalny potrafi być sport, pokazał drugi nawrót finałowego konkursu w kategorii kuców w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Prowadząca Nicole Stefańska na Isgaarze rozpoczęła przyjazd bez sygnału sędziego i musiała zostać wyeliminowana. Na pierwszym miejscu zawody ukończyła Julia Kania na klaczy Malaga. Druga była Zofia Flerkowska na Milford Duszka, a trzecia Zuzanna Januszewska na Wróżbicie. W kategorii dużych koni z przewagą zwyciężyła Martyna Rynkiewicz na klaczy Nela. Drugie miejsce zajął Maciej Michalski na Tasmanie 8, a trzecie Helena Orkisz na Irydionie.

 

W ujeżdżeniu w kategorii kucy tytuł mistrzowski obroniła złota medalistka OOM z zeszłego roku Alicja Trawińska startująca na kucu Rocardo. Srebrny medal zdobyła natomiast Anna Wojtkowska na Moreliom Americum Dingo, a brązowy Zofia Baran na Denaro PP. Wśród zawodników startujących na dużych koniach najlepsza okazała się Anna Wojtkowska tym razem na koniu Pascal, wyprzedzając Jagodę Dąbrowską na With me jedynie o 0,011 punktu. Z brązowego krążka cieszyła się Alicja Pachulska na Schwalbenmelodie.

 

W konkurencji WKKW dużo w klasyfikacji zmieniła próba terenowa. W kategorii kucy na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Januszewska, która tak jak w skokach, startowała na kucu Wróżbita. Druga była Aleksandra Stańska na Tunezji, a trzecia Julia Ślązak na Nika Ewita. Kategorię dużych koni wygrała reprezentantka LKS Stragona Strzegom Natalia Stelmach na Toledo II. Po świetnym występie w crossie, wytrzymała presję i nie popełniła żadnego błędu na parkurze. Druga była Hanna Pogodzińska na Merido, a trzecia Gabriela Klimkowicz na Majorze.

 

Dzięki dobrym wynikom pozostałych zawodniczek reprezentujących LKS Stragona Strzegom (Pameli Michałowskiej, Aleksandrze Chmielińskiej i Adriannie Szczeparze) ogólną klasyfikację klubów dla całej dyscypliny w wygrał klub gospodarzy. W klasyfikacji województw najwięcej punktów zdobyli zawodnicy województwa mazowieckiego i kolejno dolnośląskiego oraz małopolskiego.