Strona główna Bez kategorii Karta Dużej Rodziny numer 1000 wydana

Karta Dużej Rodziny numer 1000 wydana

9

Ogromne zainteresowanie Świdnicką Kartą Dużej Rodziny. We wtorek, 22 lipca prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek wręczył karty o numerach 1000-1004 rodzinie państwa Satoła-Kałużny. Specjalna karta jest wydawana od lutego i cieszy  się ogromnym zainteresowaniem wśród świdnickich rodzin.

karta2

Dzięki karcie mieszkańcy mogą liczyć nawet na o połowę tańsze bilety miesięczne komunikacji miejskiej. Na basen lub lodowisko dziecko może wejść bezpłatnie, a rodzic w cenie biletu ulgowego, podobnie do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Do tego liczne obniżki cen bądź bezpłatne wejścia na imprezy organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

Oszczędności dla statystycznej 5-osobowej rodziny tylko w związku z ulgami w komunikacji miejskiej i niższymi płatnościami za przedszkole i żłobek szacowane są na ok. 2.200 zł rocznie. Korzystanie z oferty kulturalnej i sportowej to kolejne ok. 1.700 zł rocznie oszczędności. Tak więc korzyści dla rodzin są jak najbardziej wymierne.

Dużym zainteresowaniem projekt cieszy się również wśród świdnickich przedsiębiorców. Do tej pory swoje ulgi zaoferowały 42 firmy. Są wśród nich bary i restauracje, sklepy odzieżowe, usługi krawieckie czy fryzjerskie, sale zabaw dla dzieci, księgarnie a nawet punkty sprzedaży porcelany stołowej!

Miesiąc temu ruszyła również Krajowa Karta Dużej Rodziny – projekt realizowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przy wsparciu samorządów. W Świdnicy wydano już 188 kart krajowych.

***

 Program Świdnicka Karta Dużej Rodziny adresowany jest do rodzin z jednym lub dwojgiem opiekunów oraz trojgiem lub więcej dzieci. Nie ma znaczenia dochód osiągany przez rodziców, trzeba natomiast mieszkać razem na terenie miasta Świdnicy.

 Jak można otrzymać kartę?

Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w pokoju nr 1, na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49). Wnioski przyjmowane są w dni robocze w godz. 9.00-13.00, a we wtorki w godz. 13.00-17.00.

Zapraszają przedsiębiorców

Do programu może przystąpić każda firma działająca w Świdnicy, w każdym momencie jego trwania. Firma uczestnicząca w programie udziela rabatów na swoje usługi i produkty, w zamian posługuje się specjalnym oznakowaniem, dzięki czemu zyskuje wizerunek przyjazny rodzinie. Wielkość rabatów, rodzaj ulg, promocji zależy od podmiotu udzielającego, konsultowany jest z Koordynatorem Programu.

Więcej informacji o projekcie oraz ulgach można znaleźć pod adresem: www.karta.swidnica.pl

Poprzedni artykułOskarżony o handel amfetaminą
Następny artykułW Morawie rywalizowali najzdolniejsi młodzicy jeźdźcy