Strona główna Wydarzenia Sprawcy rozboju zatrzymani

Sprawcy rozboju zatrzymani

6

Sąd rodzinny zajmie się sprawą dwóch nieletnich mieszkańców Świdnicy. Nastolatkowie 17 czerwca dokonali rozboju na 46-letnim mężczyźnie, kradnąc mu telefon komórkowy oraz dokumenty.

policja5

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy ustalili i zatrzymali sprawców rozboju do jakiego doszło 17 czerwca, na jednej z ulic Świdnicy.

Po godzinie 21.00, 46-letni mieszkaniec Świdnicy został uderzony od tyłu pięścią w głowę, sprawcy przewracając go na ziemię kopaniem doprowadzili do stanu bezbronności. Pobitemu mężczyźnie ukradli plecak, w którym znajdowały się dokumenty, telefon komórkowy oraz klucze od mieszkania. W wyniku rozboju mężczyzna doznał poważnych obrażeń w postaci złamani szczęki, złamania dna oczodołu i kości jarzmowej – mówi Katarzyna Czepil z KPP w Świdnicy.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Świdnicy w wieku 15 i 17 lat, obaj przyznali się do dokonania rozboju. Materiały z postępowania zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Świdnicy, który podejmie decyzję w sprawie nieletnich.

Poprzedni artykułOznakowali swoje rowery
Następny artykułPożar wysypiska na Zarzeczu [FOTO]