Czterdziestu rowerzystów skorzystało z okazji i wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Rowerem bezpiecznie do celu”. Uczestnicy akcji zostali również zapoznani z nowymi przepisami kodeksu ruchu drogowego.
Akcję „Rowerem bezpiecznie do celu” w miniony piątek, 4 lipca zorganizowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji. – Happening miał na celu promowanie bezpieczeństwa najmłodszych rowerzystów. W przedsięwzięciu uczestniczyło około 40 rowerzystów z terenu Świdnicy, dla których przygotowane zostały przez Policję następujące atrakcje: znakowanie rowerów, prezentacja nowoczesnych policyjnych motocykli służbowych (marki Honda) Wydziału Ruchu Drogowego, zapoznanie rowerzystów z nowymi przepisami kodeksu ruchu drogowego w zakresie ruchu rowerów po drogach publicznych – mówi nadkomisarz Robert Topolski z KPP w Świdnicy.
Każdy uczestnik happeningu otrzymał od policjantów kolorowe smycze, opaski odblaskowe oraz inne elementy odblaskowe.






![Policjanci poszukują 14-letniej Oliwii [ODNALEZIONA]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/03/policja-ilustracyjne-2023.03.06-5-100x75.jpg)



