Strona główna Bez kategorii Nowe życie dla dworca Świdnica Przedmieście

Nowe życie dla dworca Świdnica Przedmieście

16

Opuszczony i coraz bardziej zaniedbany dworzec Świdnica Przedmieście ma szansę na odzyskanie dawnego blasku. Rewitalizacja obejmie także tereny wokół stacji. Powstanie tu filia jaworzyńskiego Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku.

dworzec przedmieście 3

Jak informuje Bartłomiej Sarna, rzecznik PKP S.A. we Wrocławiu, Polskie Koleje Państwowe S.A. podpisały z miastem Świdnica oraz Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku list intencyjny w sprawie współpracy przy rewitalizacji terenów poprzemysłowych w rejonie dworca Świdnica Przedmieście.

Głównym celem podpisanego listu jest współdziałanie w zakresie stworzenia na części gruntów należących do PKP S.A. Filii Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Świdnicy, na terenie starej wagonowni  o powierzchni około 1,3 hektara. Ma ona przyciągnąć turystów, a także stać się punktem spotkań i aktywizacji mieszkańców Świdnicy oraz miejscem świadczącym o historii komunikacji w województwie dolnośląskim i ośrodkiem pracy naukowej.

 Ważnym elementem podpisanego listu jest również rewitalizacja przez samorząd (po przejęciu od PKP S.A.) dworca Świdnica Przedmieście przy współpracy z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa Śląsku.

 Strony deklarują również wspólne prace koncepcyjne dotyczące zagospodarowania pozostałych terenów poprzemysłowych należących do PKP S.A. w rejonie nieczynnego dworca Świdnica Przedmieście. Podpisany list intencyjny dotyczy terenów o łącznej powierzchni około 13 hektarów.

 List intencyjny podpisali Jarosław Bator (dyrektor zarządzający do spraw nieruchomości w PKP S.A.), Wojciech Murdzek (prezydent miasta Świdnica) oraz Piotr Gerber (Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku).

 

Poprzedni artykułPrzeciwko przemocy w rodzinie
Następny artykułMieszkańcy wygrali. Drogi nie będzie?