Strona główna Temat dnia Matematyka jest OK

Matematyka jest OK

0

Wakacje nie muszą oznaczać umysłowego lenistwa. Przeciwnie – zachęcamy dzieci i młodzież do weekendowych zmagań Królowej Nauk – bo tak właśnie nazywana jest matematyka. Akademia Umiejętności Matematycznych, Centrum Językowe ABRAKADABRA i Galeria Świdnicka zapraszają na letnie miniwarsztaty rozrywkowo-logiczno-matematyczne, które poprowadzi Marek Matejuk.

liczby 1

Pan Marek Matejuk to współautor najlepszego podręcznika do matematyki w Europie, autor projektu edukacyjnego Matematyczne Preteksty, uczestnik Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, Maratonów Matematycznych, członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej.
Warsztaty odbędą się w sobotę, 19 lipca 2014 r. od godz. 11.00 do 15.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja e-mailem na adres [email protected] (Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz wybranej sesji warsztatowej). Ale zapraszamy także tych, którzy będą w sobotę w Galerii Świdnickiej – warto pokibicować zdolnym młodym matematykom.

Sesje warsztatowe odbędą się w następujących cyklach:

przedszkolaki – 11:00-11:30

uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych – 11:45-12:30

uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych – 12:45-13:30

uczniowie gimnazjów – 13:45-14:45

Więcej informacji – na stronie internetowej Akademii czyli na www.AUM.edu.pl

W trakcie całych warsztatów trwać konkurs dla przedszkolaków „Zaprojektuj swój wymarzony dom”. W pracy maluchy używają tylko figur geometrycznych. Do wygrania zestaw gier logicznych i wiele niespodzianek, m.in. książek i przyborów szkolnych. Dla wszystkich uczestników – słodkie drobiazgi.  – Matematyka to dziedzina nauki, która niekiedy budzi niepotrzebny strach. Tymczasem zrozumienie zagadnień matematycznych jest drogą do tego, by rozsmakować się w tej dziedzinie wiedzy, by także się nią… bawić. Oczywiście przede wszystkim jednak ułatwi to na pewno lepsze zdanie egzaminów, dlatego gorąco zachęcamy do udziału w warsztatach – mówi Beata Moskal-Słaniewska z Galerii Świdnickiej.

matematyka