Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Zmagania strażaków

Zmagania strażaków

0

14 drużyn, lśniące wozy strażackie i zacięta rywalizacja towarzyszyła zawodom sportowo-pożarniczym OSP z terenu gminy Świdnica, które 31 maja rozegrały się w Witoszowie Dolnym. Magia miejsca sprzyjała gospodarzom. Po dwuetapowym konkursie- sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych zajęli I miejsce, tuż za nimi uplasowały się jednostki z Burkatowa i Gogołowa.

31 05 2014 Zawody  OSP Witoszów Dolny 497

W szranki stanęło 14 drużyn, wśród nich 7 drużyn seniorów,  1 drużyna kobieca, oraz dziewczęce i chłopięce drużyny w przedziałach wiekowych 12-15 lat oraz 16-18.

Organizowane cyklicznie przez Oddział Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Świdnicy zawody są doskonałą okazją do podziękowania strażakom na ich trud, poświęcenie i wytrwałość w niesieniu pomocy potrzebującym.
Serdeczne podziękowania Ochotniczym Strażom Pożarnym złożyli wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, komendant Powiatowej Straży Pożarnej starszy brygadier mgr inż. Tomasz Szuszwalak oraz prezes Zarządu ZOSP RP w Świdnicy Alicja Synowska.
Szczególne wyróżnienie, Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał p. Andrzej Kulik z OSP Witoszów Dolny, a kolejnych 5 srebrnych i 6 brązowych medali trafiło  do druhów z terenu gminy Świdnica.

Strażacy docenieni zostali również za wieloletnią służbę. 12 odznaczeń „Za wysługę lat” oraz 25 odznaczeń „Strażak Wzorowy” nadawane za wzorową działalność, zaangażowanie i godną postawę społeczną przyznane zostaną podczas uroczystości w macierzystych jednostkach Strażaków.

 -Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych OSP jest w szczególności mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego i popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Szczególne miejsce ma tu również  wychowanie dzieci  i młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi i służenia Ojczyźnie -mówił Henryk Kończak V-ce Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świdnicy.

Sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe pokonywane były w tempie godnym zawodowców. Uzyskane czasy porównywalne były z tymi, które uzyskano w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim, a niejednokrotnie nawet i lepsze. Strażaków dopingowały rodziny i zgromadzona publiczność, a gorące emocje ostudziła tradycyjna kąpiel.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułAula zamknięta do odwołania
Następny artykułStrzegom gospodarzem mistrzostw Europy?