Strona główna Sport Jeździectwo Strzegom gospodarzem mistrzostw Europy?

Strzegom gospodarzem mistrzostw Europy?

0

Kandydatura Morawy oraz francuskiego Fontainebleau zostały zakwalifikowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką do drugiego etapu aplikacyjnego w związku z organizacją mistrzostw Europy seniorów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego w sierpniu 2017 roku.

 mistrzostwa

W maju w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu zorganizowane zostało spotkanie z radnymi Rady Miejskiej, w celu poinformowania o szczegółach aplikacji oraz ewentualnych wspólnych działaniach. W spotkaniu uczestniczyli: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta,  przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Wasyliszyn, radni rady Miejskiej Strzegomia oraz Marcin Konarski, wiceprezes klubu i trener w Ośrodku Jeździeckim Stragona. – Teraz bardzo dużo zależy od biura Federacji Jeździeckiej. Gdyby nam się udało, to byłaby to nie tylko promocja dla naszego kraju, ale także dla miasta – mówił Marcin Konarski. Budżet, jaki jest potrzebny na zorganizowanie tego przedsięwzięcia, wynosi 4 mln zł. – Staramy się o dotację z Ministerstwa Sportu, gdyż zdajemy sobie sprawę z tego, że to ogromne koszty, które zostaną przeznaczone na wpisowe do Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, nagrody, trasę crossu i wiele innych – dodał.

Dotychczasowe zawody są najlepszą promocją gminy Strzegom. – Konie to świetna marka dla naszego miasta, to promocja, czego efekty każdy z nas dostrzega – skomentował burmistrz Suchyta. – Jest to także aktywne źródło spędzania wolnego czasu. Powstała przecież szkółka jeździecka. Strzegom to już nie tylko granit, ale również konie – dodał radny Tomasz Marczak. Radni, jeśli tylko będzie taka możliwość, wyrazili chęć wsparcia dla tego przedsięwzięcia, którego wyniki ogłoszone zostaną w lipcu tego roku.

Mistrzostwa Europy seniorów rozgrywane są co 2 lata, a ich ranga sportowa porównywalna jest z mistrzostwami świata czy też igrzyskami olimpijskimi. Jest to niezwykle prestiżowa impreza jeździecka, w której uczestniczą najlepsi jeźdźcy Europy.