Strona główna Temat dnia Tablica odsłonięta

Tablica odsłonięta [FOTO]

2

W 25. rocznicę zwycięstwa Solidarności w wolnych wyborach do Senatu i częściowo wolnych do Sejmu dnia 4 czerwca 1989 r. Dla upamiętnienia pierwszego wiecu wyborczego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” na Rynku świdnickim w dniu 1 maja 1989 r. Z wyrazami uznania Stanisław Jurcewicz, senator RP, Wiesław Kilian, senator RP i Alicja Synowska, wicestarosta powiatu świdnickiego.  Tablica o takiej treści została odsłonięta wczoraj, 16 czerwca.

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy 16.06.2014 r_13

Uroczystości poprzedziła msza święta w kościele pw. świętego Józefa, której przewodniczył ksiądz Andrzej Buryła. Po mszy parlamentarzyści, samorządowcy, działacze Solidarności, duchowni, uczniowie szkół ponadgimnazjalych i mieszkańcy miasta przeszli pod kamienicę Rynek 10. Tam głos zabrała Alicja Synowska, wicestarosta powiatu świdnickiego i jeden z fundatorów tablicy.

Po odegraniu hymnu państwowego przyszedł czas na odsłonięcie tablicy, którego dokonali: ówcześni działacze Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w Świdnicy Artur Sierzputowski, Jacek Wilczewski, Teresa Sachs, duszpasterz ludzi pracy ksiądz Andrzej Buryła, szef Komitetu Obywatelskiego „S” w Świebodzicach Tadeusz Fedorowicz, członek Komitetu Obywatelskiego „S” w Żarowie Marek Zywer oraz uczennica klasy I o profilu humanistyczno-społecznym z I LO w Świdnicy Patrycja Stypuła.