Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pierwsza sesja młodych radnych

Pierwsza sesja młodych radnych

0

W 25 rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce, swoją działalność zainaugurowała Młodzieżowa Rada Gminy Świdnica III kadencji.

 I Sesja MRG Świdnica

 

– Właśnie dziś 4 czerwca 2014 – przypada 25. rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 rokuczęściowo wolnych, zakończonych zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek rządów komunistycznych w Polsce. Te wybory to było przełomowe wydarzenie w historii Polski. Inauguracja wasze działalności jest dla Was wszystkich również nowym wyzwaniem. Decydując się na pracę w Młodzieżowej Radzie Gminy Świdnica bierzecie na siebie odpowiedzialność. Zależy nam abyście uczestniczyli w życiu gminy, abyście z nami wyznaczali kierunki jej rozwoju. Możliwości mamy bardzo dużo. Od kilku lat współpracujemy także z organizacjami młodzieżowymi z naszych miast partnerskich: Lampertheim, Maldegem. Życzę wszystkiego dobrego i liczę na współpracę- mówiła wójt gminy Teresa Mazurek do radnych młodzieżowej rady.

Uroczyste ślubowanie w obecności władz gminy Świdnica i odbiór zaświadczeń  zainaugurowało działalność Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica III kadencji 2014-2016. W głosowaniach tajnych młodzi przedstawiciele wybrali spośród siebie prezydium rady. Przewodniczącym MRG został Kamil Kondziarz, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Wiceprzewodniczącą została Karlolina Podżarow, która pokonała Tomasza Jawienia i Agnieszkę Filipiak. Sekretarzem młodzieżowej rady została Paulina Ponińska, która zdobyła 8 głosów, a jej kontrkandydatką była Aleksandra Brożyna.

I sesję Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica III kadencji rozpoczął Igor Rataj, przewodniczący II kadencji. – Gratuluję tak odpowiedzialnego stanowiska. Mam nadzieję, że Wasza praca będzie owocna i przyniesie wiele dobrych rozwiązań – mówił były już przewodniczący.

Młodzieżową Radę Gminy Świdnica  III kadencji tworzą:

1.      Babicz Izabela

2.      Filipiak Agnieszka

3.      Gałosz Kamila

4.      Kusio Weronika

5.      Ponińska Paulina

6.      Zaguba Monika

7.      Adamski Mateusz

8.      Pacześniak Zuzanna

9.      Podżarow Karolina

10.  Polczyńska Wiktoria

11.  Marciniak Martyna

12.  Brożyna Aleksandra

13.  Jawień Tomasz

14.  Kondziarz Kamil

15.  Świeża Angelika