Strona główna Kultura Uwaga! Zmiana terminu opery

Uwaga! Zmiana terminu opery

0

Z nagłych przyczyn organizacyjno-technicznych – od nas niezależnych – spektakl operowy W. A. Mozarta pt. „Bastien i Bastienne” w Teatrze Miejskim został przełożony z  9 czerwca 2014 r.  na  16 czerwca (poniedziałek)2014 r.  godz.18.00 – informują organizatorzy.

mozart 1

„Bastien i Bastienne” jest typową sielanką pasterską epoki sentymentalizmu. Akcja rozgrywa się na początku XVIII wieku na wsi. Jej treścią są miłosne przekomarzania i perypetie dwóch par bohaterów, którzy wzajemnie podejrzewają się o zdradę. Realizatorzy zapowiadają widowisko w stylowych kostiumach i z oprawą scenograficzną. Po ubiegłorocznym „Skrzypku na dachu”, będzie to już drugi spektakl muzyczny przygotowany przez świdnicką Szkołę Muzyczną.

Operę będzie można obejrzeć 16 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Teatr Miejski w Świdnicy, Rynek 45). Przygotowanie muzyczne – Marta Mokrzycka-Myrlak, reżyseria – Mateusz Myrlak. Jako soliści wystąpią uczniowie Wydziału Wokalnego Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy, a towarzyszyć im będą: Stella Wesołowska – przy klawesynie oraz Świdnicka Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Kacpra Biruli. Wstęp wolny.

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Działanie pod presją
Następny artykułPierwsza sesja młodych radnych