Strona główna Sport Piłka nożna Młody, zdolny i z pasją

Młody, zdolny i z pasją

0

Ma niespełna dziesięć lat, a już jest o nim głośno. To jeden ze zdolniejszych młodych piłkarzy. Na co dzień dziesięciolatek z Wierzbnej jest zawodnikiem klubu Gryf Świdnica, ale jak przyznaje marzy mu się wielka piłkarska kariera. Po okiem trenera Mariusza Krupczaka młody zawodnik szlifuje swój sportowy talent. – Najważniejsza jest wiara w sukces i umiejętności, dlatego dużo trenuję – przyznaje Oskar Leśniak, młody piłkarz.

gryf

Na pierwsze treningi zaprowadziła go mama, choć miłość do piłki nożnej wpoili mu także starsi koledzy, którzy zapraszali go do udziału w meczach podwórkowych. Dziś, dziesięciolatek z Wierzbnej ma na swoim koncie wiele sukcesów. To nie tylko wysokie lokaty zdobyte wspólnie z drużyną piłkarską podczas turniejów, ale również statuetki i odznaczenia dla najlepszego zawodnika. – Samym sukcesem był również udział naszej drużyny w ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, gdzie na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzyły się reprezentacje z Dolnego Śląska i województwa warmińsko-mazurskiego U-10. Bardzo się cieszę, że mogłem zagrać na Stadionie Narodowym, nerwy były duże, ale dałem radę – dopowiada młody zawodnik sportowy.

Oskar marzy, by grać jak Cristiano Ronaldo choć wie, że przed nim jeszcze długa droga. Trenuje trzy razy w tygodniu. Jest uczniem Szkoły Podstawowej w Świdnicy o profilu sportowym. Na szafce obok jego łóżka widać pełno medali i statuetek za osiągnięcia w piłce nożnej, a na ścianach plakaty z Messim, Ronaldo i polskimi klubami piłkarskimi. Oskar nie ukrywa, że chciałby zostać najlepszym piłkarzem na świecie. Jego euforię tonują trochę rodzice, którzy starają się twardo stąpać po ziemi. – Dla nas Oskar jest najlepszym zawodnikiem. Do sukcesu jednak długa droga. Nie wystarczy sam talent. Do tego trzeba jeszcze dołożyć ciężką pracę i całą masę szczęścia – podkreśla mama zdolnego dziesięciolatka.

Poprzedni artykułPodstrefa ekonomiczna nareszcie większa
Następny artykułPo zderzeniu samochodów ranna rowerzystka