Strona główna Temat dnia Podstrefa ekonomiczna nareszcie większa

Podstrefa ekonomiczna nareszcie większa

5

Ponad rok trwało oczekiwanie na decyzję Rady Ministrów o powiększeniu terenów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Świdnica swój wniosek złożyła w marcu 2013 i w końcu się doczekała. Ulgami zostały objęte dwa nowe obszary: 2 ha przy ulicy Stalowej i 7 ha przy ulicy Pogodnej.

WSSE

– Kiedy podejmowany był zamiar włączenia tych działek do WSSE, pojawiali się zainteresowani inwestorzy – mówi Jerzy Legut, dyrektor departamentu rozwoju gospodarczego Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Trudno było mieć nadzieje, że poczekają na ostateczne decyzje. Cieszymy się jednak, że one wreszcie zapadły i będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę inwestycyjną.

Dotychczas podstrefa obejmowała 159 hektarów na osiedlu Zawiszów i w rejonie ulicy Przemysłowej. W tym roku część zakładów rozpoczęła rozbudowy i planuje zatrudnianie nowych pracowników. To Colgate-Palmolive, Electrolux, Nifco i THT. W granicach podstrefy nadal jest Gryphon, ale firma nie działa od stycznia tego roku. Z powodzeniem produkcję utrzymuje i rozwija 13 firm.

 Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wzbogaciła się o ponad 150 hektarów gruntów inwestycyjnych . Nowe tereny położone są w 12 miejscowościach Polski, w województwie dolnośląskim, opolskim, wielkopolskim oraz lubuskim. Całkowita powierzchnia WSSE „INVEST-PARK” wynosi obecnie ponad 2,6 tysiąca hektarów. Około połowa tego terytorium wciąż jest dostępna dla przyszłych inwestorów.

/red./

 

 

Poprzedni artykułZapraszają na koncert
Następny artykułMłody, zdolny i z pasją